Naše sny jsou různé. Krásné, povznášející, erotické, pochmurné i vražedné. Skoro jako filmové žánry. Kdyby se sny zfilmovaly, byli bychom dost překvapeni.

Naše podvědomí zpracovává podněty z myšlenek a skutků, které jsme zažili ve stavu bdělosti.

Kdo z nás by to neznal. Mně se sny zdají každou noc. Někdo může tvrdit, že se mu nic nezdálo. Někdo ví, že se mu zdálo, ale ráno už si nevzpomíná, co... někdo spí tak lehce, že se mu sny ani nestačí zdát. A pak lze snít pouze s otevřenýma očima. A v tomto smyslu budeme nadále pokračovat.

Mohla bych samozřejmě napsat, že dovolená mých snů je tam a tam. Ano, už jako mladistvé dívce se před očima přehrávala nejromantičtější představa dovolené v Malajsii. Ale když se dnes člověk trochu podívá do světa, může se mu dovolená snů změnit dost často v noční můru. Často také nemusí vůbec svůj sen přežít. Jen se podívejte, co se děje kol kolem - povodně, zemětřesení, tsunami, epidemie a když vás nezabije nějaká nemoc nebo živel, ohrozí vás na životě nějaký povstalec v občanské válce.

Chorvatsko1

No a teď si vyberte, kam jet na dovolenou...

Já proto volím bezpečnější lokality. Ze zahraničí by to vyhrálo Skotsko, Irsko. Tam mě nejvíc lákají hrady a příroda. A také bych docela ráda navštívila Skandinávii. Odtud si jen na skok odskočit na Island a vrátit se přes francouzskou "prováns" zpět do naší zdevastované ( obrazně ) matičky republiky.

Chorvatsko2

Vcelku je jedno, kam se vypravíte. V duchu můžete navštívit i ty nejvzdálenější kouty zeměkoule. Ve skutečnosti musíme hledět na stav našich financí, možnosti a zdravotní stav. Dokonce i dovolená v Chorvatsku má cosi do sebe, pokud vás nehodlá smést z mostu vichřice do moře. Jako nás loni. Autobusy byly nuceny se vrátit do ČR oklikou přes vnitrozemí. Nakonec, s několikahodinovým zpožděním, jsme se do naší vlasti dostali.

"Všude dobře, doma nejlíp"... je osvědčené pořekadlo.

Ať jsme kdekoliv, je nejdůležitější, s kým tam jsme....Elioza

( posílám foto z Podgory v Chorvatsku)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Skandinávie...tam bych také ráda jela! :)

A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy

Reklama