Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Zajímavým způsobem se ho zhostila čtenářka s nickem Elioza

Stejně tak ve šperkovnici leží pár kousků, které mají jistou, spíš vzpomínkovou hodnotu. Jedním z nich je pozlacené stříbrné srdíčko osázené českými granáty a jako přívěsek je zavěšen na pozlaceném stříbrném řetízku. Nevím, po kom přesně je, nevím, kdo ho nosil, ani neznám jeho historii. Přesto je to milá vzpomínka na dobu minulou a na to, že ho kdysi zřejmě nosívala moje maminka nebo babička nebo tetička či prababička...

Možná to zní hodně cynicky, ale já jsem v tomto ohledu praktická. Co se šperků týká, neuctí mě nikdo "šmukem" nebo prstýnkem z pouti. Leda tak v době mého dospívání. Tehdy jsem dokonce nosívala prstýnek pletený z oranžové "bužírky" nebo hladký růžový plastový kroužek.

Ale abych vás neznechutila úplně, tak musím přiznat, že jeden šperk má pro mne velmi velkou cenu. Vlastně dva šperky. A těmi jsou........ mé děti. Ony jsou nejzářivějšími v mém životě. Je bych ani za nic s nikým nevyměnila. Nikomu bych je nedala ani neprodala. Ať si každý pořídí svoje. Ony jsou mými nejmilejšími šperky mého života.

V každém mém dítku jsou navíc zasazeny ty nejkrásnější drahokamy, které na zemi nenajdete. Jejich oči. Nejkrásnější oslňující lesk, který jste kdy mohli spatřit, když se v nich odráží smích, láska nebo jen letního slunce svit. Nenahradí vám ho žádný třpyt z diamantů.

Je mi jasné, že se mi jednou rozkutálí do světa. Nebudu je, ani nechci, držet doma. I ony jednou budou hledat své štěstí a věřím, že ho najdou. Ať už budou mít šperkovnici plnou nebo prázdnou. Přesto dál budou mít své místo v mém srdci...v mé šperkovnici.

Elioza

Krásně jste pojala dnešní téma

Co je nejdražším a nejvzácnějším šperkem pro vás, milé ženy-in? Eliozu asi už nepřekonáte, ale přece jen, vraťme se ke "šmukům". Máte doma šperk, kterého si obzvlášť ceníte. Dal vám ho někdo blízký, milovaný?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama