Někdo věří na zlaté prasátko, někdo na ježíška, další na štěstíčko od kominíčka. Magickou moc mají i běžné denní činnosti, emoční zážitky. Jednou z nich je v mém případě víra v sebe sama. Je až magické, když zjistíte, že vaše intuice je to správné vodítko vaším životem. Ani já to neměla vždy jednoduché. Svou intuici jsem se naučila vnímat a poslouchat až v dospělém věku.

Dnes už vím, že když se nemohu kamkoliv dovolat napoprvé, nemá cenu se o to snažit znovu. Někdy dávám šanci, do třetice všeho dobrého a pak už ani ťuk. Stejnou měrou dávám šanci i lidem kolem sebe, ať už příbuzným nebo cizím. Např. třikrát pozdravím (ne za sebou) a dotyčný dělá, že neslyší, počtvrté už ignoruju já a nezdravím. Prostě vše má dnes určité meze a každý je má nastavené jinak. Já je mám nastavené na trojku!

Stejně tak funguje i "pravidlo tří" u mých dětí. O tomto jsem napsala článek již v minulosti na těchto stránkách. Další magická shoda s onou číslicí.

Když jsem jezdívala na tábory nebo do školy v přírodě, tak jsem v různých soutěžích většinou obsadila, pokud jsem obsadila, třetí místo na stupíncích vítězů. Ve sportovní střelbě z pistole jsem se z třetí výkonostní třídy časem prostřílela až na druhou. Úspěch;-)

Trojka je také obsažena v datumu mého narození. Trojka se objevila také v mé žákovské knížce, někdy i na vysvědčení. Přes tuto hranici jsem však nepřekročila.

Dokonce i v některých básničkách či pohádkách se objevuje magické číslo tři. Např. Tři zlaté vlasy děda Vševěda; zlatá rybka vám splní také jen tři přání; Aladin může vyslovit tři přání, když vypustí Džina z láhve nebo z lampy ( kdo jak chce ); Jiřík musí splnit tři úkoly, aby získal Zlatovlásku pro svého krále a možná bych si vzpomněla i na nějaké dětské rozpočítadlo:
"Jeden, dva, tři
my jsme bratři,
který je to mezi námi,
kdo se schoval do tý slámy?
Ten, ten, ten,
ten musí jít z kola ven." :-))

A já bych vlastními slovy dokončila.....
"A já ven nepůjdu,
já tu doma přec budu,
doma teplo, venku zima,
s trojkou bude pěkná psina,
na netu i v životě,
nenechá nic náhodě"...hezký den přeje Elioza

Text nebyl redakcí upraven.

Trojka je fajn číslo, pokud není spojena se vztahy :)

Dnešní téma zní: Čemu přisuzujete magickou moc? Pište nám své názory:

redakce@zena-in.cz

Reklama