Čtenářka s nickem Elioza má doma dvě dítka školou povinná a v tuto dobu už budou zřejmě doma i s vysvědčením.  

Vysvědčení, ať už pololetní nebo závěrečné je vlastně něco jako diplom. Jen s tím rozdílem, že za diplom dostanete vždy pochvalu, ale za „špatné“ vysvědčení nedostanete nic. Tedy děti nedostanou nic. Snad jen „drškovou“ nebo dokonce výprask. Nedivím se, že spousta dětí, kterým se dvakrát nedaří v těchto dnech obsazují telefonní linky důvěry.

Možná by se měli zamyslet spíš rodiče. Vždyť musí vědět, jak se jeho dítko průběžně učí, jaké má ve škole výsledky, jaké úspěchy či prohry, co mu jde a nejde... Proč až v den vysvědčení vyvádí jako píchlá telata a stresují dětičky? Už by měli dávno tušit, jaké vysvědčení jejich ratolest donese.
A co víc, svět se kvůli špatnému vysvědčení nezboří. Zeměkoule se nepřestane točit. A rodiče by si měli vzpomenout na svá vysvědčení, na reakce jejich rodičů. Pokud vzpomínají na stres a neklid a strach, měli by se jako dospělí k tomuto postavit a přijmout vysvědčení svých dětiček jako fakt. Pak s nimi uzavřít motivující pakt a zažehnat blížící se infarkt.
Děti i studenti to jistě ocení.

Dnes mi přinesou má dítka dokonce dvě vysvědčení. Matematicky vyjádřeno: Dvě děti = dva kusy vysvědčení.

U syna jsem si už zvykla a průběžně informována se vůbec nebudu divit, že letos žádná čtyřka nebude. No a o trojku taky bude letos nouze. Ve třeťáku na Gymnáziu úplně super diplom.
Dcerunka si to zařídila taky moc dobře. Dnes má narozeniny.  No a nadávejte někomu, kdo slaví sedmé narozeniny! To dost dobře nejde. Ale v jejím případě ani nebude důvod se rozčilovat, zatím. Vypadá to na samé jedničky. V první třídě je to sice nářez pro ty malé cvrčky, ten pravý frmol však začne ve vyšších ročnících.
S dárkama za vysvědčení to nepřeháním.
Pravděpodobně vyrobím zmrzlinový pohár a v teple domova jej zbaštíme. Nu což? Námitky? Vždyť venku mrzne. Já vím, ne? No a právě proto, musíme vyrovnat teplotní rozdíly vně i uvnitř těla. A kdo si dá v zimě zmrzlinu? Téměř nikdo. Tak alespoň bude tato odměna za vysvědčení originální.

Příjemně mrazivý den přeje Elioza

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________

Tak to má ta vaše holčička super.:) Ale vy byste jí určitě nenadávala, ani kdyby ty narozeniny neměla a na vysvědčení nebyly pouze samé jednotky.
Podle příspěvku jste rozumná maminka a moc ode mě ty vaše dva školáky pozdravujte!)
Saša

Téma dnešního dne 31. ledna 2012: Pololetní vysvědčení

  • Jak vzpomínáte na svoje vysvědčení? Bály jste se nebo těšily?
  • Trestáte své děti za špatné vysvědčení?
  • Byla jste vy sama trestána?
  • Chválíte své děti za pěkné vysvědčení?
  • Byla jste vy sama chválena?
  • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to závěrečné?
  • Nebylo by místo pololetních známek u malých školáčků lepší jen písemné ohodnocení?
  • Jezdíte na pololetní prázdniny?
  • Zastáváte názor, že pololetní vysvědčení je taková varovná předzvěst vysvědčení závěrečného?
  • Máte špatné zkušenosti s učiteli?

Já myslím, že záchytné body stačí.
Vše o škole, o vašich dětech, učitelích a také o vašich vzpomínkách na vysvědčení pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těším se na vaše příspěvky. Jedna z pisatelek dostane pomyslnou jedničku s hvězdičkou a návnadou veselou knihu spisovatelky I. Knightové: Největší špeky mýho života a k tomu deodorant spray Adidas.

darekk