Čtenářce s nickem Eliosa se její děti při prvním pohledu nelíbily ani za mák. Ale dnes jsou pro ni těmi nejdůležitějšími a „nejkrásnějšími“. Více již v následujícím příspěvku.

Porodila jsem dvakrát a nemohu tvrdit, že jsem byla nejšťastnější maminka na světě při prvním pohledu na své novorozené děťátko. Ale byla jsem přešťastná, že už je porod za mnou. Byl to ten nejhorší a nejbolestivější sen, jaký jsem přežila. A díky němuž se mi práh bolesti snížil někam, kde ho nevidno.

Když mi přinesli syna ke kojení, říkala jsem si, jak jen je ošklivý. Vůbec se mi nelíbil. Až druhý den, kdy mi ho nechali už v postýlce na pokoji, okukovala jsem ho a pomalu si začínala zvykat a spolu se spouštěním mléka se mi začínal do krve spouštět i hormon zřejmě nazývaný mateřská láska. Synáček se mi nejdřív začal líbit, když spal, to jeho zmuchlaná červená tvářička se vyrovnala a získala bledší přirozenější barvu. Uvolněný výraz i bezmocnost toho malého uzlíčku ve mně vyvolávaly vlny něhy.

Ačkoliv jsem ztratila dost krve, můj klučina s tmavým kouhoutem na hlavě prospíval velmi dobře a po týdnu jsme byli oba propuštěni domů.

Dcerka si s mým prvorozeným téměř v ničem nezadala. Stejný pocit po porodu, stejná noční můra, stejný kohout na hlavě, ale o něco světlejší. Jen v klíně neměla to, co měl syn. :-))

Navíc zlomená klíční kost, nicméně pediatr byl z mé dcerky unešený, přestože měla poporodní apgarskóre 6 z deseti možných. Než jsem byla z dcerky unešená i já, trvalo také nějakou dobu. Pár hodin, dní?? Nevím!

Takže já asi nejsem typická rodička. Moje děti se mi při prvním pohledu nelíbily ani za mák. Což je v dnešním zamyšlení až paradoxní. Dnes jsou pro mne těmi nejkrásnějšími a nejdůležitějšími. Jak už jsem se dříve zmínila v článku //zena-in.cz/clanek/elioza-mymi-sperky-jsou-me-deti

Hezký, i když poněkud „uplakaný“ den přeji všem... Elioza

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

____________

Já myslím, že jste typická rodička. Většině maminek se zdají jejich děti nejkrásnější už hned po porodu, jiné si na tu tvářičku teprve zvykají. To bude tím, že si ji vysnily třeba úplně jinak, neuměly si ji představit. Ale k poznání jste došla, děti jsou dnes pro vás ty nejkrásnější a nejdůležitější ... a to je nejpodstatnější.

Děkuji za pěkný příspěvek a přeji i pěkný den (v Praze už přestává být uplakaný.:)

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.