Někteří lidé se často i bojí na návštěvě zouvat. Nechtějí totiž hostitele omráčit pachem zkaženého sýru či vajec, který se jim line z nohou. Příčinou je hromadění potu. Ten rozkládají bakterie a plísně a současně produkují nepříjemný odér. Větší množství potu a bakterií může navíc vést k různým mykotickým infekcím, a proto je nutné bakterie i pot eliminovat.

5d5e84107972bimage.png

Pomoci může nošení prodyšné obuvi, střídání pokožek z přírodních materiálů i několikrát během dne. Vhodná je bavlna nebo ponožky s antibakteriální úpravou, které obsahují nano částice stříbra. Nezbytná je i důkladná hygiena. Při mytí se věnujte prostoru mezi prsty, kde je pocení nejintenzivnější.  

Další protizápachové pravidlo říká, že do ponožky, popřípadě přímo boty, by vždy měla přijít jen zcela suchá noha. Vlhko totiž napomáhá množení bakterií. Nezbytná je i pravidelná dezinfekce obuvi speciálními antibakteriálními spreji a ošetření chodidel.

5d5e83accd233image.png

Prostředky, které dokážou pomoci zápach i bakterie eliminovat, vyrábí česká firma Chemek laboratoře, spol. s r.o. Je to například Deodorant s arnikou + Tea Tree Oil (150 g). Ten pomáhá s nadměrnou potivostí a zápachem. Obsahuje totiž bylinný komplex ve složení arnika, šalvěj a dubová kůra, který regeneruje pokožku nohou, působí také antimikrobiálně a deodorační přísady pohlcují zápach.

Podobné vlastnosti má také Deodorant s chlorofylem + Tea Tree Oil (150 g). Deodorační přísada je na bázi chlorofylu a deodorant je obohacený o vitaminy E a o Panthenol. Chybu neuděláte ani v případě, že sáhnete po Deodorantu s měsíčkem a šalvějí + Tea Tree Oil (150 g).

Dvě mouchy jednou ranou vám pomůže dostat Deodorační antimikrobiální sprej do obuvi a na nohy (150 g). Používá se k efektivnímu odstranění zápachu obuvi a nohou a napomáhá ochraně proti jejich napadení plísněmi, kvasinkami a bakteriemi. Jeho použití je vhodné i na ponožky. Díky lihové bázi nezůstává obuv vlhká. Proti výrobkům z vodných roztoků je sprej Top Gold k obuvi šetrnější a prodlužuje její životnost.

Foto: Chemek.cz, Shutterstock.cz

Reklama