Pobavte se u humorně napsaného plesového příspěvku od čtenářky Eliany. Tanečnice je to skvělá – ale co teprve ti její taneční partneři :)

Krásný, sněhem postříbřený, den!

Tanec jsem si zamilovala už jako dítě, ale to jsme měli jen takovou malou taneční skupinu moderního tance na základce. Později jsem přeskočila taneční a učila se tančit v tanečním klubu společenské tance. Nejdřív jsem si připadala jako prkno a ňouma, ale nakonec jsem si to naprosto zamilovala. Pamatuji se, jak mne taneční mistr názorně předváděl, jak je třeba se nadnášet při určitých krocích. Celý sál bzučel smíchem, protože jsem měla 48kg i s postelí a celou dobu předváděčky mne pan mistr držel ve vzduchu a já třepotala zoufale nohama, aby se aspoň špičkou boty dotkla parketu.
Krásný zážitek byl, když jsem tančila s tehdejším mistrem republiky a to bylo jako když létá motýl. Můj tehdy přidělený tanečník byl totiž prťavý a miloval jive (džajv) a skákal u toho hrozně jako kozel a celkově netančil nic moc. Skončila jsem s tancem, když můj tehdejší velmi žárlivý přítel dal tanečníkovi kozlíkovi na budku, že na mne při tanci sahá. Bez doteku se bohužel tančit nedalo, a přestože bych řekla, že můj taneční partner by rád raději držel za zadek tanečního mistra, nakonec jsem z klubu odešla.

Taneční kroky jsem uplatnila až o pár let později s prima chlapem  na školních či hasičských plesech, kde jsme si odnesli i pár pokladů z tomboly. Převážně skleničky. O programátorech a ajťácích se traduje mnoho věcí a dokonce i sprostá pomluva, že neumějí tančit. Ale taneční kroky jsou pro ně věc logiky- step1, step2.... takže například můj muž sice netančí nic konkrétního, ale má jakési univerzální kroky, které napasuje jak na latinsko-americké tance, tak i na evropskou klasiku. Když to se mnou rozbalil přes celý sál na polku, tak jsem měla pocit, že kdyby mne pustil, odlítnu až do výčepu. Samozřejmě měl i nějakou panáčkovskou posilu a když se ples chýlil k závěru, s naším kamarádem tančili za halasného zpěvu na písničku o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Vedla jsem je pak domů jako děti, páč se nakláněli nad každou zahrádkou a zdravili trpaslíky.

Tyto Vánoce mne muž překvapil krásnými plesovými šaty jak pro princeznu a na cestě jsou už i taneční střevíčky pro Popelku, takže se mám na co těšit a doufám, že si pořádně zatančím :) !

Eliana¨

el

_______________

Tak při několika pasážích jsem se opravdu od srdce zasmála: př. kdyby mne pustil, odlítnu až do výčepu :)) a nebo jak dostal kozlík na budku ))
Děkuji za super tematický plesový příspěvek a ať se vám letošní plesová sezona vydaří.
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

Reklama