Co se dá dělat, když je venku nevlídné počasí a prší? Třeba si smlsnout na dobrém koláči. Eliana se s námi podělí o vcelku jednoduchý recept.

Krásné odpoledne,
dnes máme v Pocidliní vysloveně aprílové počasí. Chvilku se tu klube slunko, aby nás poškádlilo pár kapek. Především poté, co zalilo celou zahradu. Pole se krásně zelenají a tentokrát to není chemií, kterou tu nedávno rozprašovali za šera rychlostí světla. Nedaleko již kvete řepka a tak nastává čas pro nás alergiky, kteří bez pilulky neopouštějí dům, aby se mohli kochat kyticí pampelišek pro našeho králíkodlaka.

Dnešní kávová debata proběhla s vášnivým debatováním na rozhazování peněz našich politiků a vážné pochyby nad investicemi do dolu Paskov, kterýžto je spíš důl na peníze než na uhlí.

A protože k dobré kávě s výbornou bezláktózovou smetanou patří i dobrý koláč, podělím se s vámi o banální recept a fotografii té dobroty.

Kupte kvalitní piškotový korpus, červenou želatinu, jahody a doma si vyštrachejte nemetanolový rum. Pak jen dejte jahody na korpus a podle recepisu na obale udělejte želatinu a dejte do ní panáka rumu. Přelijte jahody a dejte do lednice, dokud želatina neztuhne. Fajnšmekři si mohou na každý kousek dát kopu šlehačky, ale je jaro, chceme jednou natáhnout ty plavky, tak tu šlehačku můžeme vynechat :-). A pak šup ke strojům :-)!

Vaše Eliana

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

jiougl

__________________

Děkujeme Eliano. Koláč na fotografii vypadá opravdu krásně. A to já si tu šlehačku klidně dám. Sladké je dobré na nervy !
Mějte krásný den
Saša

 

Reklama