Za sedmero horami a sedmero řekami, bráno od Uralu, šudlala starou ponožkou lepá Popelka zrcadlo pro svou macechu a její dvě nevlastní adoptované sestry Eskymačky se chystaly na candrbál. Protože byla hodná a ponožku vždy řádně vymáchala v Savu, sypala zrní do krmítka, aby se přežraní holoubci měli ještě lépe, rozhodlo se toto ptactvo (to stejné, které ničilo svými exkrementy sochu staré ženy, dětí a psů v nedalekém Babiččině údolí), že Popelce pomohou. Štípli v salůnu Marie Terezky  ve Vídni krásné vyšívané šaty  a předhodili je Popelce v předvečer královského plesu, na patchworkový přehoz na dřevěné postýlce (Popelka trpěla nespavostí a po nocích ze starých kapesníčků dělala přikrývky). Přihodili tam i pořádné špalkáče s mašlemi, aby byla Popelka vyšší  a viděla princi alespoň na hrudní koš. Popelka si opláchla obličej, uhlíkem si přetáhla obočí a udělala kouřový look... Protože byla sezóna červené řepy a ta jak známo, drží a nepustí, natřela si rty narudo a mohla si být jistá, že i po líbačce barva nepustí. Takže Popelka si zaplesala,  díky šatkám, botkám a make-upu prince sbalila, pak jako zdrhala až ji upadl jeden špalkáč, princ ho našel a pak našel i tu lepou nožku Popelčinu. Byla svatba a znáte to, princ si neuklízel ponožky  a vymačkával zubní pastu od prostředka, ale to už je na jinou pohádku.....

Takže Popelka a princezny a královny nám to vlastně pěkně zavařily,holky jedny....napříč zeměmi a královstvími se dodnes udržuje  tradice, kdy se dívky a dámy oblékly do překrásných šatů, kouzelných bot a předvedly šperky na plesech, které se dříve pořádaly nejen v zimním období.  Je to slavnostní příležitost a to ať se jedná o venkovský ples či ples ve Vídeňské opeře. Je to ta chvíle, kdy se proměňují Popelky na princezny a z mužů se do prvních pěti panáků stávají gentlemani. Vytahují ze skříní své  skvostné obleky (obvykle od maturity až po pohřby jeden, podle zachování velikosti) a naleští si boty. 

     Mám oblíbené černé a vyšívané šaty od Jane Norman a tmavě modré dlouhé splývavé. Boty na pěkném podpatku jsou samozřejmostí. Jako první šperk od svého muže jsem dostala krásný štrasový náhrdelník a i po deseti letech vypadá krásně a hodí se právě pro tyto příležitosti. Přípravu na ples si vysloveně užívám. Po třetím přečesání propadám hysterii, že mi ty vlasy prostě nedrží ani tak nebo tak a pravidelně zlikviduji nejbrutálnějším způsobem  desatery silonky...ale výsledek za to stojí!  Myslím, že je krásné si užít i právě tu přípravu a  v dnešní době se pro každou ženu najdou krásné šaty i kouzelné střevíčky. A co bych si přála si vzít jednou na ples? No jasně, že šaty od Very Wang nebo Vivienne Westwood, ani botičkami  zmíněných dam bych nepohrdla. Ještěže sny zatím nic nestojí!

Eliana

P.S. zdroj fotografií “fabsugar”

Viviene šatičky1

Vera šatičky2

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Princ si neuklízel ponožky :D :D

Reklama