Čtenářka Eliana nám ve svém příspěvku popisuje opalovací anabázi její i jejího manžela, a nádavkem přidává také pár babských rad ))

Spolu s létem přichází obvyklý manželský problém, kdy s námi na cesty, na zahradu i kamkoliv do přírody spolucestuje dětský opalovací krém se SPF 50. Manžel sebou neustále na turistické výlety tahá též to nemožné zvíře, které ke konci cesty brání rychlejšímu postupu, a to vlka, ale když on má tu přírodu tak rád!

Letos jsem si spálila svůj pihovatý nos. Frkla jsem si na něj plátek okurky z lednice a do rána byl nos jako nový. Manžel to má horší. Pravidelně i přes řádné namazání (krémem!) si spálí uši, šíji, kolena (opravdu!) a nárty. Zbytek těla mu halí jemný porost na kterém zřejmě ulpí více krému a chrání ho tak před ničivými paprsky. Většina lidí se spálí do krásné prasátkové či nachové barvy, manžel zásadně do fialova. V mládí měl i puchýře, ale za našeho soužití se mu to již nezdařilo, snažím se udržovat ho ve své kůži J První pomoc je Panthenol, druhá pomoc je vlažná sprcha a moje silně hydratační mléko, třetí pomoc je silně prolévat zevnitř.

Budete se smát, ale takové pivní zábaly z jednoho chlazeného oroseného pivečka jsou pro pokožku jako rajská hudba. Dřív se na to používaly bavlněné dětské pleny, dneska buď starší prostěradlo, nebo velký bavlněný šátek. Na obličej kromě jogurtu též zmiňovaná salátovka udělá divy nebo v zahraničí používají čerstvou šťávu z Aloe Vera.

Krásný den přeje

Eliana

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________

Salátovka i jogurt dobrý, Aloe Vera a Panthenol jakbysmet, ale s tím pivem bych uspěla asi jen zevnitř :)
Každopádně moc děkuji za skvělý příspěvek a pěkné léto vám i manželovi (pokud možno bez vlka: ))
Saša

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama