I navzdory pokročilé technologii čtenářka Eliana na papírové knihy nezanevřela. Více se dozvíte v jejím zajímavém příspěvku.

Krásný čtenářský den!

Jsem vášnivou čtenářkou. Můj muž je i po letech velmi překvapen, když večer začnu knihu číst a ráno ji už dočítám i po osmihodinovém spánku. Mám totiž zvláštní metodu čtení, kterou nebudu nikoho unavovat, ale nic nepřeskakuji a funguje je to pouze u literatury jež mne vtáhne do děje. Čtu od pěti let, kdy jsem se naučila číst na Čtyřlístku. Už od šesti let mne baví fantasy - díky sestře jež mi kupovala z kapesného knihy Kira Bulyčova. Ale čtu napříč spektrem od odborných knih, historických, přes fantasy, romány, záhady, detektivky, životopisy...Ne, nečtu filosoficky rozervanou literaturu, která se snaží rozervat i vás - to mám už dávno za sebou. Čtu prostě pro radost!

Stejně jako miluji papírnictví, galanterie, zbožňuji knihkupectví. Bože to je ráj! Ta vůně, ten výběr....jsem jako v rauši! A přesto vlastním Kindle -elektronickou čtečku.

Stalo se to tak. Jako žena programátora, jenž má zálibu v elektronických serepetičkách, jsem  při diskuzi o těchto placatých vymoženostech stále za rozhodné NE! Vždyť to nevoní, argumentovala jsem v čase i prostoru. Nedá se v tom listovat- ten šum, když člověk rozechvěle otáčí stránku, kde se Končita  právě chystá políbit Leonarda a stvrdit tak tu neochvějnou lásku, to se nedá nahradit! A vůbec, nebude tam dostatek knih k sehnání. Tečka jako tečka!

Muž si jako vždy myslel svoje a když jsem jednou v srpnu podlehla jakémusi moribundu, přivezl mi kurýr z NDR (možná, že byl ze západního Německa, nejsem si geograficky jistá..) z Amazonu Kindle čtečku. Hned jsem si ji zamilovala, čte se s ní též vášnivě a její anorektická placatost se vejde do mé Hermioniny kouzelné kabelky, kde najdete v nouzi nejrůznější pomocné krámy.

Rozhodně se krmí hůře, protože e-knih je stále silný nedostatek a nebudeme si lhát, dokud u nás bude politika, že e-kniha bude stát o 30,- méně než kniha papírová, přestože nakladateli ubyly náklady na tisk, distribuci a marži pro prodejce, úspora místa v regálech, každý si raději koupí knihu papírovou.. ale snad se časem dostaneme tam co Amazon či Google nebo na úroveň USA, kde si zaplatíte osm dolarů měsíčně a počtete si do alelujá....

Ne, na papírové knihy jsem nezanevřela. Mám jich dostatečně mnoho, díky internetových knihkupectvím, levným knihám, příbuzným a k  některým příležitostem prostě dál dostávám knihy. Mám tu ještě nějaké kousky od Ježíška. Tak až mne chytne to vábení a já neodolám, ponořím se do hlubin čtenářova nevědomí! :-)

Krásný den s vášní čtenářskou přeje
Eliana

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

To jste shrnula moc hezky: ponořím se do hlubin čtenářova nevědomí!
Děkuji za Váš příspěvek a nořte se při dobrém výběru dál.
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

  • Jste čtenářkou knih?
  • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
  • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
  • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

Reklama