Další příspěvek přišel od čtenářky Eliany. I ona má na udělení Nobelovy ceny více adeptů. Hezky popsala, čeho všeho si na lidech váží.  

Krásný skoro jarní den,
ocenění Nobelovkou bych rozdávala i méně významným, ba dokonce zcela neznámým hrdinům, vynálezcům, tvůrcům a lidem, kteří nejsou ve světě známí svým jménem, ale jejich hrdinství, chrabrost, přirozená inteligence a smysl pro tvůrčí myšlení zůstává za hranicí jejich dílniček, psacích stolů v rohu starého obýváku, jejich denní práci...
Ptáte se proč...když se jejich tvorba a myšlenky týkají jen malého množství lidí.

Ale mezi námi je tolik lidí, kteří pomáhají ostatním, kteří tvoří pro druhé, kteří rozdávají ty droboučké radosti. Vždy mne dojme, když se lidé spojí a přestože máme jako národ pověst takovou či onakou, dokážou se hecnout a projevit sounáležitost. Povodně-kolik hrdinů a pomocných rukou se našlo. Nedávná tragická událost ve Frenštátě a jak se lidé snaží pomoci lidem v nouzi. Hasiči, jejichž jména ani neznáme denně vytahují účastníky dopravních nehod...Učitelé, kteří předávají vědění, moudrost a snaží se probudit intelekt v dětech. Soused z domu naproti, který krmí zatoulaná zvířátka. Je tu tolik lidí, jež malinkými zrnky přispívají k lepšímu životu...

Naposledy mne naprosto překvapili muži, jež se v metru vrhli odhodlaně na útočníka, který chtěl šlohnout mladé ženě mobil a nestyděl se s ní i zápasit a ti chlapíci, kteří se ani neznali, se vzmužili a učinili spravedlnosti za dosti. Přišlo mi to úžasně chlapské a statečné (co kdyby útočník měl zbraň..) a jsem na ty chlapy fakt pyšná....!

Eliana

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

No vidíte, o té události ani nevím, protože metrem moc nejezdím. Ale rozhodně to „chlapské“ bylo.
Moc se mi líbí, jak jste popsala ty neznámé lidi, jejichž práce zůstává… u psacích stolů v rohu starého obýváku…,pěkně vyjádřeno. Děkuji.
I Vám krásný, skoro už jarní den
Saša

Téma dnešního dne: Komu byste udělily Nobelovu cenu?

  • Jako první bod můžete rovnou napsat, zda jste také pro udělení Nobelovy ceny míru siru Nicholasu Wintonovi. (ráda vaše hlasy přidám k petici)
  • A pak už pište, pokud byste měly tu moc a šel i vrátit čas, koho byste vy samy navrhly.
    A důvod, proč právě tohoto člověka.
  • Může to být muž i žena, žijící i nežijící, český i zahraniční.
  • A byť se Nobelova cena uděluje „teprve“ od roku 1901, pro zpestření tématu můžete klidně navrhnout i osobnosti, které se narodili před tímto datem, v dávnější historii.
    Představte si, že „vstali z mrtvých“, a dodatečně si pro Nobelovu cenu přišli.

Jsem zvědavá, jak se zhostíte tohoto nelehkého, ale krásného, společenského tématu. Upřímně se těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Odměněny budou tentokrát dvě pisatelky.
Jedna obdrží svazek knih: Biografii: František Ferdinand, detektivní příběhy: Krev na kapradí a pro odlehčení: Křížovky

knihy

Druhá pisatelka vyhraje DVD Všichni moji blízcí

dvd

Reklama