A máme tu jeden „profesionální šicí příspěvek“ od čtenářky Eliany. Šila, šije a také kombinuje a vytváří. Přesvědčte se na přiložených fotografiích.

Krásný den přeji,
nejaktuálněji se právě chystám na zašití oblíbených kraťasů mého muže, které bych osobně hodila do popelnice a na ně hodila pár cihel a něco v rozkladu, aby neměl šanci je vypátrat a chuť je vytahovat. Ale to já ne. Já se s nimi potisící budu mořit, abych z nich vykouzlila jeho oblíbený památečný khaki kousek a zároveň mi byl ještě reprezentativním mužem. Ksakru.

Ale zpět k šití. Nebudu zastírat, že jsem v dětských letech a v době prvních pupínků nešila na panenky z NDR, ale zároveň jsem už zkoušela první hábitky s netopejříma rukávama na mamčině šlapacím stroji, který má dodnes a šlape jako hodinky. Moje dvě sestry si v dospělosti každá pořídila nové stroje, stroje elektrické. Jen bratr se do šití nehrnul a stroj si pořídil pouze ten na čtyřech kolech.

Občas jsem si od zámožných sester půjčovala jejich mašiny. I svatební mundůr jsem si spíchla, protože mi švadlena zkazila co se dalo a na italském saténu se její synek vyřádil propiskou. Uběhlo mnoho let bez šití až před rokem a půl jsem si do nového domu pořídila jen takový základní stroj, takový na záclony, tu a tam polštář, závěs...

Pak mi anděl strážce seslal bezvadnou kamarádku, která je profík v šití a co vezme do ruky to se jí daří stvořit (tak samozřejmě má i dvě děti) a ta mne nakopla směrem k tomu zkusit patchwork, nějaký pěkný polštář, tašku, kabelku, desky, kosmetickou taštičku a spoustu dalších věcí. Nemám sice profi stroj a není to dokonalé v provedení, ale i tak jsem se za tu dobu něco naučila - tvořit příjemné věci, které činí mne spokojenou (i přes zarputilé vztekání, když se ťafne stroj, je něco třeba vypárat, piplavě vyšít korálky atd.) a někomu udělá moje dílko radost. Ale už dost povídáního a nyní k činům:

Nápady jsou mé vlastní,
příjemné kochání se přeje
Eliana

fotojedna

dva

tri

ctyri

pet

sest

sedm

osm

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Co k tomu dodat? Já myslím, že fotografie mluví za vše. O nějakou hippie tašku vám snad i napíšu )) Děkuji, že jste se s námi o své úžasné výtvory podělila. To už se vidí málokde, aby si někdo tak vyhrál „s jehlou a nití“.
Pěkný den a šijte dál :)
Saša

Téma dnešního dne 20.června 2012: Šití a zašívání

 • Umíte šít?
 • Šily jste (nebo ještě i šijete) pro sebe či pro své děti?
 • Uměla byste si ušít například závěsy?
 • Dala jste si v současnosti něco ušít?
 • Vyplatí se dnes kupovat látku a šít?
 • Při jaké příležitosti nejvíc?
 • Umíte zašívat?
 • Co zašíváte nejvíc?
 • Uměla šít vaše maminka nebo babička?
 • Když jste byly malé, měly jste šité oblečení?
 • Nebo přešívané?

Vše o  šití a zašívání (a klidně i vyšívání), pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu švadlenku odměním krásně vonící dánskou kosmetikou Nordic Birch - krémem na ruce a deodorantem.

darecek

Reklama