Kdo je Felix a spoustu dalšího pěkného čtení k dnešnímu tématu se dozvíte i v příspěvku od čtenářky Eliany. Stačí jen kliknout.

Já a pověry. Tyhle babské povídačky, pche... No snad, trošku, někdy..... Máme auto. (Stejně jako Ema má mísu a máma mele maso...). Při registraci našeho drahého Ferdy do našeho státního SPZ systému jsem si proběhla Šumperk (zatímco můj muž čekal 4h na úřadě než na něj přijde řada...) a v jednom v uličce zapadlém second handu jsem objevila malého plyšáka cestovatelského králíka Felixe jehož jméno znamená též štěstí. Bez Felixe není cesty autem. Už s námi objel několikrát zeměkouli a nemrzelo by mne uloupení autorádia tak jako kdyby Felix přišel k úhoně, to by přineslo jistojistě smůlu. 

Černé kočky na cestě mají pro mne mnoho významů. Onehdá cestou do práce za brzkých ranních hodin seděla tahle černá krasavice na chodníku. Ve vsi, kde lišky a snad i kočky dávají dobrou noc, protože tahle bestijka si líně zívla, se táhla ranní mlha. Nikde žádný pohyb. Raději jsem zpomalila a podřadila na dvojku. Plížila jsem se kolem té kočky, abych ji nevyplašila. Mhouřila oči a už už natahovala tlapky, že se vydá  přes cestu. Sešlápla jsem plynový pedál až na zem, Ferda rozvířil prach a ve zpětném zrcátku jsem s potěšením zjistila, že jsem byla rychlejší a kočka neopustila své stanoviště...Ulevilo se mi. Nicméně ten den stál za houby.

Kanály. Tak přes ty teda nechodím. Aby se mi na nich nezvrtl podpatek. I ten u tenisek. Jak jinak!

Pro štěstí u sebe nosím dva dopisy s hezkýma slovama a malý kamenolom a taky zvláštní minci a nějaké ty přívěsky....a už vím, proč mám stále narvanou kabelku. Co kdyby.....

A pátek třináctého je přece šťastný den, je to prostě pátek, páteček, konec pracovního týdne a před vámi volno! :))

Eliana

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Hezky jste to napsala. A nejlepší je ten pátek – páteček, konec pracovního týdne. Tak Vám přeju hezký víkend s Ferdou na cestách :)
Saša

Téma dnešního dne 13tého v pátek jsou: Pověry

 • Věříte na pověry?
 • Na jaké nejčastěji?
 • Napište, i pokud nevěříte. Důvod proč ne.
 • Praktikujete některé?
  př. černá kočka-vrátím se, padající hvězda-přeju si přání, vezmu podkovu, sáhnu na kominíka ad.
 • Zatrne ve vás při nějaké události spojené s pověrou?
  př. rozbité zrcadlo, vyřčená věc, kterou chcete vzít zpátky
 • Máte zkušenosti s realizovanou pověrou?
 • Nosíte amulety pro štěstí?
 • A co čtyřlístek, hledáte pro štěstí?
 • Jak se stavíte k dnešnímu dni? Pátku 13tého?
 • A na závěr ta nej… Věříte na Boží mlýny?
  melou pomalu, ale jistě?

Vše o pověrách pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Budu se moc těšit a jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem:
Kosmetickým zrcadlem Oriflame (které se snad nikdy nerozbije) a místo černé kočky posílám elegantní černou tužku od Bomtonu.

zr

Reklama