O svůj první pohled na své dvě děti se s námi podělila i čtenářka s nickem eli.emanuela. Zpočátku se jí moc nelíbily, ale stačí jeden malý úsměv... a jsou to ty nejkrásnější děti na světě.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Žádná krásná miminka

S manželem jsme jakožto budoucí rodičové svědomitě navštěvovali předporodní kurzy, abychom se seznámili snad se vším, co nás čeká. Teorii porodu, kojení, šestinedělí i celkové péče o miminko jsme měli v malíku. Nikdo nás ale nepřipravil na to, jak může novorozené miminko vypadat. Upřímně - ani mě nenapadlo nad tím přemýšlet, důležitější pro mě bylo, aby miminko bylo zdravé a já abych zvládla porod a byla miminku dobrou mámou již od prvních dnů.
První setkání s miminkem tak bylo trošku překvapující. :) Porodní asistentka ji přivítala se slovy: „Jé, ty máš ale málo vlásků!“ Manžel, vždy pohotový, pyšně vypjal hruď, pohladil si svou pleš a s náležitou grácií a hrdostí pronesl: „Celá po tatínkovi.“ :) Dcera nebyla nijak zvlášť pomačkaná, ani oslizlá. Zato si dodnes pamatuji, že se jí na obličeji skvěl nepřehlédnutelný pupínek. Chudák holka, pomyslela jsem si, jestli bude po nás, tak si v pubertě užije.

U druhého dítěte jsem už tak nějak věděla, co nás (mě) čeká. Jen jsem se bála (já naiva), že se mi náš chlapeček nebude líbit, jsem totiž k chlapečkům víc kritická. Když se náš synáček narodil, vůbec se mi nelíbil. :) S láskou jsem ho přivítala slovy: „Jé, ty seš ale ošklivej, ale stejně tě miluju!“ Rodina se na mě škaredila, když jsem říkala, že moc krásy nepobral. Byl samý pupínek a samý flek, obličej mu hrál několika různými barvami.Každopádně nádherně voněl a to jeho pozorování světa jen jedním očkem bylo tááák sladké. :)

Ale asi jako každá máma, i já už jsem přesvědčená, že mám nejkrásnějšího syna, nejkrásnější miminko na světě. A ještě, když se na nás obě naše děti usmějí, nemůžou být v tu chvíli krásnější. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

___________

Jsem stoprocentně přesvědčena, že i vy máte ty nejkrásnější děti na světě... a ty se potkávají s dalšími nejkrásnějšími dětmi na světě, a to je v pořádku, a tak to má být.

Děkuji za milý příspěvek.

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

Reklama