Nedá mi to a i já se s vámi „musím“ podělit o zamyšlení nad dnešním krásným tématem. Mám totiž hned tři andílky strážné! Prvního andílka jsem potkala ještě jako holčička na základní škole. Druhý mi do života vstoupil na střední škole. A ten třetí, tomu jsem se sama „vetřela“ do přízně na vysoké škole. (Škoda, že nejsou ještě další stupně vzdělání.)

Těmi andílky jsou mé tři nejlepší kamarádky. Tři naprosto úžasné, fantastické holky do pohody i nepohody.
Když jsme se potkaly, nikdy to na začátku nevypadalo, že se naše přátelství vyvine do dnešní podoby. Byly jsme jen spolužačky, jakých je v každé třídě plno. Spolužačky, které se vídají každý den ve škole, prohodí mezi sebou „Ahoj“ či „Máš úkol?“ a jen občas spolu někam zajdou.

Jenže život, Bůh, čas, ..., kdoví, tomu chtěl jinak. Vyskytly se situace, kdy bylo ouvej. Zoufale jsem potřebovala pomoct. A najednou tu byly – strážní andílci, moje kamarádky. Nejprve dvě. Jedna pro mě měla ve dne v noci (i o půl třetí ráno!) připravenou náruč na obejmutí, ruce na hlazení a rameno na vyplakání. U druhé jsem zase mohla přespávat, když doma bylo dusno a já musela na pár dní vypadnou.

Vždy, když jsem to potřebovala, byla alespoň jedna z nich poblíž, aby mi pomohla. A když zase potřebovaly ony, klidně bych se roztrhala, jen abych jim oplatila jejich pomoc.

V životě přišlo několik těžkých zkoušek, které nás asi měly rozdělit či prověřit. Stěhování do vzdáleného města, zásadní názorové neshody, partneři, děti, ... Všechno jsme ustály.

Díky našemu vzájemnému přátelství jsme se naučily mnohému. Dokážeme respektovat názor druhé, i když s ním nesouhlasíme. Nebojíme se odhalit jedna před druhou nejtajnější kouty naší duše. Umíme mlčet o tajemstvích, i když někdy jazyk pěkně svrbí. :) Dokážeme si říct i nepříjemné věci, aniž bychom jedna druhou ranily. Rády se obdarováváme maličkými dárečky či jen slůvky „Děkuji, že jsi.“.
Během života jsem měla mnoho „kamarádek“. Všechny ale přišly a po čase odešly. Jen mí tři strážní andílci zůstávají.

Jsou to tak báječné kamarádky, až občas si myslím, že jsou to opravdoví andělé převlečení za „obyčejné holky“. :) Díky Bohu za ně!

eli.emanuela

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Není nad náruč někoho blízkého, když víte, že vám rozumí...slova nejsou třeba!

Kdo nebo co je vaším andělem strážným? Věříte v jeho existenci, setkali jste se s ním?

Napište nám, těšíme se na vaše příspěvky!

Nejhezčí příspěvek odměníme andělskou vůni Divine Sensual od Oriflame.

redakce@zena-in.cz

Reklama