Proč si čtenářka eli.emanuela myslí, že je to s pediatry lehčí než s jejím obvodním lékařem? To se dozvíte v následujícím příspěvku.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

S pediatry je to lehčí.
Když nastala doba přechodu od pediatra k „dospěláckému“ doktorovi, dostala jsem tip na jednu dobrou paní doktorku. Jsem u ní už pár let a celkem nemám důvod ke stěžování. Paní doktorka je empatická, ráda vyhoví, pokud může (např. napíše neschopenku až na další den, abych mohla v práci rychle dořešit nejakutnější problémy a nestresovalo mě to pak), ... Jen mám poslední dobou pocit, že vše řeší antibiotiky, i když se jim bráním. Možná si za to můžu do jisté míry sama, neb se snažím vše vyřešit doma pomocí přírodní medicíny (a v drtivé většině případů mi to pomůže).

Antibiotika jsou jediná věc, kterou bych u paní doktorky chtěla změnit. Nevím, čím to, ale neumím se s ní dohodnout na postupu, který by mi vyhovoval. Odcházím od ní s pocitem, že vlastně ani nevím, co mi je, a že jsem ji zase nedokázala požádat o to či ono.

Kupodivu, nedostatek průbojnosti podané asertivně mi nechybí, jde-li o mé děti. Jakmile mám nemocné dítě (což je velmi často), nenechám si od pediatričky napsat první lék, který zmíní. Když zvažuje napsat antibiotika, chci po ní, aby nejprve udělala CRP. Postup léčby s ní proberu, vyptávám se na možná rizika (např. u adenotomie), hledám si informace na internetu (z důvěryhodných zdrojů). Naučila jsem se to, musela jsem. Dokud jsem si nestála za svým, odnášely to děti. Např. mé dítko téměř 2 roky trpělo skrytými bolestmi, které ventilovalo nevhodným chováním. Doktorka se mnou řešila výchovu, místo aby mi naslouchala. Pravdu jsem měla já a stačila krátká rehabilitace a bylo po bolestech. Jen mne mrzelo a mrzí, že jsem si nedupla dřív, mohla jsem dítku ušetřit dlouhé trápení. A pár dalších problémů, kdy si mé děti „užily“ jen proto, že jsem si dostatečně nestála za svým, by se našlo. Díky tomu jsem se naučila trvat na svém (holt mateřský instinkt...) a s péčí pediatričky jsem spokojená. Je rozumná, nebrání se diskuzi, ví, že oběma nám jde o totéž - aby dítko bylo co nejdříve zdravé a nezůstaly nějaké nepříjemné následky (např. střevní potíže po dobrání antibiotik).

Kéž bych se naučila jednat s lékaři stejně, jde-li o mé vlastní zdraví. Třeba se k tomu jednou dopracuji. Pokud člověk umí šikovně trvat na svém, myslím si, že může být spokojen s téměř každým normálním obvoďákem.

Ale ještě lepší by bylo, kdybychom doktory nepotřebovali, že? :)
S přáním pěkného dne
eli.emanuela

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Milá eli.emanuelo, nechci být skeptická, ale pokud máte děti, myslím, že už se to nenaučíte. Vždycky budou ony ty první, a my maminky až ty druhé.
A na tohle byli bezvadní právě ti rodinní lékaři :)
A jinak ano, pravdou je, lepší by bylo, kdybychom je nepotřebovali vůbec.
Děkuji za pěkný příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama