Tak to je otázka, kterou si asi klade nejen eli.emanuela, ale řada z nás. Chce nás zubař dobře ošetřit, nebo jen na nás dobře vydělat?

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Vždy jsem byla hrdá na to, že se o zuby celkem pečlivě starám. Doma mě k tomu vedli, takže to nebylo nijak těžké. Měli jsme zubařku, která s námi dokázala pracovat, a i když jsem se sem tam bála, nikdy to nebyl panický strach, spíš jen obavy, aby opět vše bylo v pořádku. I nějaké vrtání kazů jsem přežila a žádné trauma si z toho neodnesla.

Pak jsem ale vyrostla, jenže v očích naší zubařky jsem stále zůstala malou holkou. Co na tom, že jsem vystudovala a stala se matkou, pro ni jsem byla pořád malá holka. A stalo se, co se asi stát muselo. Jednou jí cosi přelítlo přes nos, nějakou mou otázku si špatně vyložila a začala být neskutečně protivná, urážela mě, posmívala se mi a před dítětem, které tomu už rozumělo, mě dost nevybíravým způsobem vyhodila z ordinace. Jen proto, že jsem chtěla vědět, na jaký zákrok mě posílá, a zajímaly mě podrobnosti - např. jestli vůbec na zákrok mohu jít, když kojím miminko. To vše poté, co mě i přes objednání nechala čekat s plačícím miminkem víc než 2 hodiny v čekárně a vzala všechny lidi, i ty, kteří přišli až po nás. Bylo to příliš a já k ní už nikdy nešla.

Od té doby bohužel uplynul nějaký ten rok a já si nového zubaře stále nenašla. Nevím, podle čeho se pozná dobrý zubař, který by nebyl drahý a byl by navíc ochotný vzít celou rodinu, abych nemusela s dětmi jinam. Moc se mi do hledání nechce, mám obavy z dalšího nepříjemného zážitku...
Doufám jen, že budu mít zuby co nejdéle v pořádku. Zrovna u staršího člena rodiny řešíme, že bude potřeba do zubů investovat, a ty částky jsou strašidelné...

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Jsou. V dnešních příspěvcích jsem se utvrdila v tom, co jsem potřebovala vědět. Opravdu to tak je a člověk pokud nemá, tak prostě – nekouše :( Nezbývá, než šetřit snad už od narození.
Děkuji, že jste napsala.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama