Jak je na tom s dostáváním nevhodných dárků čtenářka eli.emanuela, to si přečtete v následujícím příspěvku. Mimo jiné se dozvíte, jaký dárek dostala naposled.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Nevhodné dárky nutí k přetvářce

Na Vánocích a narozeninách mi nejvíc vadí dávání dárků. Už jsem velká holka, nevěřím na Ježíška, nepotřebuji mít pod stromečkem hromadu dárků. Když něco potřebuji, koupím si to kdykoli během roku, nečekám, jestli mi to někdo nedaruje. Mám na mysli např. oblečení, kosmetiku, nádobí a tak.

S mužem jsme se dohodli, že si nic dávat nebudeme. Maximálně mi k narozeninám koupí oblíbenou čokoládu, tou mě vždy potěší, a víc nic. Doufala jsem, že se takto dá domluvit i s rodinou. Nedá. :( Mají nás rádi, chtějí nám udělat radost, ale... Vídáme se minimálně, takže netuší, co doma chybí, jakou kosmetiku používáme a podobně. Neví, po čem toužíme a co opravdu nechceme.

Takto se stalo, že jsme s manželem přemýšleli, jestli investovat do domácí pekárny. Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli, že pekárnu nechceme, není ji kam doma dát a tak. Co se nestalo? Po dohodě, že si žádné dárky dávat nebudeme, nám rodinka koupila domácí pekárnu. A takových příkladů nevhodných dárků je bohužel vícero.

Jenže co s tím? Máme je rádi, nechceme je urazit, víme, že nám chtěli udělat radost. Ale dárky jsou často nevhodné a já se z nich nedokážu radovat. Vidím hromady zbytečností, hlavou mi běží, jak si tuhle rodiče stěžovali, že nemají peníze, a pak nesmyslně utratí stovky za blbosti. Jak se pak v té chvíli usmívat? Jak jinak jim ještě říct, že nám nic dávat nemají, když tuto větu slyšeli už tolikrát a přesto ji neakceptují, nerespektují? Vidím v jejich očích, že čekají na naši reakci, že se těší na to, až se budeme z dárku radovat, a ono to nejde. Snažím se vždy hledat pozitiva, snažím se vymyslet, jak nevhodný dárek využít, jestli přeci jen nenajde u nás upotřebení, abych se mohla rodině podívat do očí upřímně a bez přetvářky. Nechci je totiž ranit...

Snažíme se je přesvědčit, aby dávali dárky dětem. Jsou ještě v tom věku, kdy je potěší téměř vše, kdy se z dárků umí nádherně radovat. Snad se nám to někdy podaří. Do té doby se asi musíme smířit s tím, že budeme mít doma spotřebiče, o které nestojíme, 4 sady skleniček, 3 škrabky na brambory... A to, co půjde využít, co skutečně někoho potěší, dáme o dům dál...

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

pozn.red: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Je těžké dárek vybírat a ještě těžší je dárek se sebezapřením přijímat. Váš příběh je toho důkazem.
Děkuji, že jste napsala a ať se Vám podaří rodiče přesvědčit, jak k šetření penízků, tak k obdarovávání těch menších :)
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Nevhodné dárky

  • Stalo se vám někdy, že jste byly obdarované nevhodným dárkem?
  • A co jste s ním dělaly?
  • Od koho a při jaké příležitosti jste nevhodný dárek dostaly?
  • O jaký „dárek“ konkrétně šlo?
  • Přimhouřily jste oči a dárek jste si nechaly?
  • Hodily ho na věky věků do skříně?
  • Daly někomu jinému?
  • Vyměnily?

Veselé i vážné historky ohledně nevhodných dárků pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme (doufáme, že vhodným dárkem), a to vlasovým šamponem od ORIFLAME (s vůní grepu) a s vůní pomeranče zase dostanete hydratační krém od RYORU.

darekkk

Reklama