Je to někdo klikař. Čtenářka Eli.Emanuela si tak sdlouh koledovala o kamion plný čkolády, až ho dostala. Svět je nespravedlivý - já chci takýýýýýýýýýýýýýýý...

Kamion plný čokolády

Mnoho lidí říká, že čokoládu zbožňuje, že ji miluje, že je to jeho/její nejoblíbenější sladkost. Také já se považuji za čokomila, ale předchozí vyjádření jsou pro mě příliš slabá. Jsem totiž na čokoládě naprosto závislá. :) Jak aspoň obden nemám něco s kakaem, nejlépe pravou mléčnou čokoládu, mám těžký „auťák".

O mé čokoládové závislosti ví úplně celá rodina a všichni blízcí přátelé. Vybrat nejlepší dárek k narozeninám a svátku pro mě je tudíž snadné - koupí mi mléčnou čokoládu.

Jenže, přiznávám, jsem neskromná. Mým velkým přáním a snem vždy bylo dostat ne jednu či dvě tabulky, ale rovnou kamion plný čokolády!

Blížily se Vánoce 2008. Na otázku, co chci k Vánocům, jsem stále častěji se smíchem opakovala „Nic nepotřebuji a nechci. Leda kamion plný čokolády!" Mí drazí ze mě už byli lehce zoufalí. Takový nerozumný, nerealizovatelný požadavek! Copak bych si nemohla přát i něco jiného?, ptali se.

Až to vyřešila moje maminka. Na Štědrý den přišla a řekla mi: „Pořád jsi toužila dostat kamion plný čokolády, tak tady ho máš!" A podala mi z kartonu vyrobený model kamionu. Velkého kamionu!

S nepopsatelným nadšením jsem otevřela zadní dvířka a vysypala náklad. Kamion mi „přivezl" víc jak tři kila čokolády! Od každé mé zamilované dobrůtky něco - Milka, Figaro, Orion, Geisha, mléčná, s oříšky, hořká, jogurtová, ledové bonbony, Fidorka, ...

Nikdy v životě jsem nedostala krásnější dárek. Co je to jedna tabulka, tj. 100g čokolády k narozeninám, oproti kamionu! Vždyť jsem dostala naráz hned přes tři kila! Tohle už asi nikdo netrumfne. (Ale mohl by to zkusit. ;) )

Kamion mám dodnes schovaný - aby mi připomínal, že jsem mamince stála za tu námahu. Že vymyslela tenhle nápad, že kamion z kartonu vyrobila, polepila, namalovala a naplnila tolika sladkostmi, jen aby mi udělala radost, aby mě potěšila.

Maminky prostě ví nejlíp, jak svému dítěti udělat radost. :)

Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Čokoláda!

Čekám na...

  • Vaše čokoládové recepty (nejen recepty na čokoládu, ale i zákusky, krémy, ovoce s čokoládou, různé zvrhlé kombinace třeba se sýry...).
  • Vaše zážitky s čokoládou (humorné, mlsavé, erotické, trpké).

Na obojí se těším v redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
Heslo: COKOLADA

Reklama