Další povedený příspěvek k dnešnímu tématu přišel od čtenářky s nickem eli.emanuela. Přečtěte si, kdo a jak u nich doma ty extrémy vlastně zastupuje.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Dle mé zkušenosti jsou dva typy mužů. První typ - umírá při obyčejné rýmě. Druhý typ - hrdina, který se drží hesla „to rozchodím“. Obojí znám velmi dobře. :)
U dědečka mě vždycky bavilo, jak na obyčejnou rýmu „umírá“. Dobírala jsem si ho. Pak, po prvním porodu, jsem na vlastní kůži poznala, jak strašlivá nemoc to vlastně je. :) Jako by se v mém těle něco kvůli těhotenství či porodu změnilo, začala jsem trpět na velmi nepříjemné rýmy. V noci jsem kvůli ucpanému nosu nemohla pořádně dýchat, v suchém krku mě škrábalo a pálilo, kvůli zahlenění mě nepřetržitě bolela hlava, ... Nos od rýmy odřený, bolavý, jíst jsem skoro nemohla, protože i u jídla se mi nedostávalo vzduchu a lapala jsem po dechu, ... Už chápu, že někteří berou rýmu jako naprosto příšernou a odpornou nemoc, na kterou se div neumírá. A dědečka si už nedobírám. :)

Ale abych o zábavu s tímto typem mužů nebyla ochuzena, sem tam mi kamarádka napíše nějakou historku se svým manželem. Ten, jakmile něco chytí, už se rozžehnává se světem. Je schopen sedět u počítače a vyhledávat na internetu nejprapodivnější smrtelné choroby (často takové, které se vyskytují jen v tropické Africe a podobně, tedy tam, kde on v životě nebyl) a dokazovat, že právě tímto trpí, že na to jistě brzy umře. :) Do jisté míry je to dáno tím, že rád žertuje a rád využije příležitost (tj. i nemoc) k tomu, aby pobavil své okolí. Svými hláškami o nemoci nás tedy rozhodně baví, až si někdy říkáme, že je škoda, že není nemocný častěji. :) Jen chudáka kamarádku z toho jeho lamentování div nebolí hlava. :)

Můj muž je opačný případ. I když je mu zle, snaží se to nedávat najevo. Na nemocenské byl snad jen tehdy, když ho hospitalizovali, jinak nemoc příliš neřeší. Je-li to nějaké nachlazení či něco podobného, nakoupí si v lékárně léky a léčí se sám. Trvá-li to dýl než týden, zajde k doktorce a léčí se dle jejích rad. Ale to, jak mizerně mu musí být, si uvědomím až ve chvíli, kdy to od něj chytím a mám co dělat, abych aspoň jakž takž fungovala. Pak má můj velký obdiv, že doma neskučí, nestěžuje si, jen se to snaží řešit.

Někdy mě rozčiluje, že mí blízcí nejdou k doktorovi hned, když mají problém. Mám je ráda a bojím se, že pozdním příchodem mohou něco zanedbat, mohou si přivodit komplikace či nějaké nepříjemné trvalé následky (pokud to tedy není nachlazení či něco takového). Zejména dědeček se lékařů tak trošku bojí a nejde tam, dokud to není opravdu zlé. Na druhou stranu je chápu. Také nechci běžet za doktorkou při prvním zakašlání, doufám, že domácí léčení zabere (a ve většině případů to tak skutečně je). Jsou ale situace, kdy je nutné překonat strach a k doktorům jít. Je to nepříjemné, ale rozhodně lepší, než si prodlužovat trápení. Člověk to většinou ví, ale ten strach je prevít... A i já se mám bohužel stále co učit...

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

I mě moc rozčiluje, když mí blízcí nejdou k doktorovi, ale znáte to – jednou tam vejdou a už se to veze. Body jsou body.
Děkuji za moc pěkný příspěvek a přeji krásný májový den (i když v Praze je právě teď krupobití :(
Saša

Téma dnešního dne 2. května 2012: Chlapi u doktora

 • Jaké máte zkušenosti s těmi vašimi?
 • Jsou to spíše hypochondři, nebo je nedostane k doktorovi ani heverem?
 • Chodí na poslední chvíli anebo jsou v čekárně jako doma?
 • A co když jsou už nemocní? (teď nemyslím vážně)
 • Jak se chovají? Statečně nebo fňukají?
 • Musíte je přemlouvat: běž už k tomu doktorovi, nebo jdou sami?
 • Máte díky zanedbání prohlídky u lékaře, nedejbože i špatné zkušenosti?
 • Myslíte, že jsou muži vůči doktorům bojácnější než ženy?
 • A možná bych přidala i otázku z trochu jiného, i když podobného soudku:
  Jak se chovají, když jste nemocná vy? Dokážou se o vás postarat?
 • A ještě jednu otázku si neodpustím.
  Dokážete si představit, že by rodili chlapi?

Vše na téma: Chlap u doktora pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, biografií dvou známých osobností, kteří měli s doktory nemalé zkušenosti.
Knihy nakladatelství Petrklíč: Vlastimil Brodský a nakladatelství XYZ: Miloš Kopecký / Důvěrný portrét

knihy

Reklama