Děkujeme za zajímavý příspěvek o dalším zdroji nepotřebností, ketrým je svatba, nebo Ježíšek

Člověk může být seberozumnější a může se zbytečným spotřebičům vyhýbat jako čert kříži, ale nemusí to být nic platné. Stačí mít v nejbližším okolí pár rodinných příslušníků či přátel, kteří takovým zbytečnostem holdují. Ideální příležitostí, jak domácnost „obohatit“ o tři žehličky, dva topinkovače a podobně, je svatba.

Když snoubenci nerozhlásí dostatečně nahlas a důrazně, že uvítají spíše peníze, nebo když si nezorganizují seznam vítaných svatebních darů, může se to snadno stát. Tomuto prvnímu úskalí jsme se naštěstí šikovně vyhnuli.

Přesto i v naší domácnosti se vyskytují nepoužívané spotřebiče, které jsme si nekoupili. Přinesl nám je Ježíšek.

Před Vánoci jsme rozhlašovali, že dárky budou jen pro děti, mezi sebou si dáme jen nějakou maličkost, třeba knihu, tričko, nějakou sladkost. Jasně a zřetelně jsme řekli, o co stojíme, co by nám mohli darovat, a že od ostatních čekáme to samé. My to dodrželi, naši rodiče a sourozenci ne.

Pod stromečkem se objevili dvě obrovské krabice. V obou částech rodiny nebývale „hrklo“, báli se totiž, že nám dali to stejné. Hned se začalo ozývat šuškání a pak následovalo hlasité, úlevné oddechnutí. (Škoda, že nedali to stejné, docela by si to za porušení slibu zasloužili...) Když jsme krabice rozbalili, vykoukla na nás fritéza a domácí pekárna. Dva obrovské přístroje, na které v naší malé kuchyňce není místo. Trůní na kuchyňském stole, protože jinam se prostě dát nedají. Fritézu sem tam použijeme. Ocenila jsem ji zejména při smažení květáku, ale ten děláme jednou za čtvrt roku. Zato domácí pekárna leží ladem. Vyzkoušeli jsme ji jen v době, kdy jsme ji dostali, protože jsme spolu s ní dostali i kupované směsi na výrobu chleba. Jenže když jsme si to spočítali, tak chleba z domácí pekárny (neřkuli upečený ze směsi) vyjde docela draho. Nějak nám k srdci nepřirostla, neumíme s ní dělat.

Je nám to krapet hloupé, že tak drahé dárky nevyužíváme. Na druhou stranu - kdybychom o to stáli a chtěli to používat, dávno bychom si to koupili sami. Kuchyň je malá, vejdou se nám tam jen ty nejzákladnější věci, které dennodenně používáme, víc nic. Spotřebičům se tudíž snažíme vyhýbat, rodina to ví, a přesto nám ty piksly dala...

Docela se děsím dalších Vánoc, co si na nás rodinka zase vymyslí... Jestli máte nějakou radu, jak rodinku odradit od kupování nevítaných spotřebičů, budu za ni vděčná. :)

eli.emanuela

Vaše rozčarování plně chápu. Musíte být jako kolovrátek a stále opakovat. „Nechceme žádné dary, dejte nám raději peníze a my si koupíme, co potřebujeme“ Ale možná čtenářky přijdou s něčím chytřejším

Co vy na to, milé ženy-in? Nevítané dárky. Kapitola sama pro sebe. Také jste už nějaký dostala? Jak jste se tvářila? Co jste s tím drahým a zbytečným „krámem“ udělala? Poradila byste eli.emanuele?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama