Přečtěte si o jedné nečekané návštěvě v tu nejnevhodnější chvíli, která přepadla čtenářku eli.emanuelu.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Prstem přejížděla povrch a zkoumala prach
S nezvanými návštěvami naštěstí nepříjemné zkušenosti v podstatě nemám. Naše bydlení je tak trošku nedobytné, takže u bytu mi nikdo nevítaný ani nemá šanci zazvonit. Ideální. :)
Ovšem i mně se stalo, že jsem si doma musela přetrpět nevítanou návštěvu. Zničehonic zazvonil zvonek, já se ohlásila v domovním telefonu a zjistila, že dole u dveří stojí kamarádka, kterou jsem dlouho neviděla a se kterou nám stále nevycházel sraz. Neměla jsem důvod odmítnout, a ani jsem nechtěla. To jsem netušila, co přijde.
Kamarádka, dobře finančně zajištěná svým přítelem, nechodila do práce a měla moře času na to, aby doma gruntovala do úplné sterility. Na pořádku si hodně zakládala (což jsem do té doby netušila), tedy alespoň u druhých. (Když jsem u ní po čase byla, neměla tam vypíglováno...)

Od chvíle, kdy přišla, jsem slyšela, kde všude mám nepořádek. Prstem přejížděla povrch a zkoumala prach, poučovala mne, co a jak mám čistit, ...
Aby nedošlo k mýlce - tehdy jsem doma opravdu měla velký nepořádek, neb se nám pár dní zpátky rozbil kotel. Protože byly zrovna velké mrazy, s dítětem jsem se stěhovala do tepla a domů se vrátila až po několika dnech, po opravě. Mezitím doma byli opraváři, našlapali tam, všude prach a špína, kousky omítky, nádobí po manželovi (netekla teplá voda), ... Přijeli jsme domů, já sotva stačila vybalit a už zvonila kamarádka. Neměla jsem vůbec kdy uklidit, a i když jsem kamarádce situaci vysvětlila, přesto v poznámkách pokračovala. I po mnoha mých upozorněních, že tu byli řemeslníci a já se právě vrátila z „exilu“.

Takovou absurdní tečkou bylo, že když odcházela, opřela si své špinavé boty o neomyvatelnou židli a tím ji zamazala...
Už žádná její další návštěva u nás se nekonala. :)
A domů si zvu jen ty, kteří chápou, že s malými dětmi se sterilního prostředí dosáhnout nedá a že se sem tamněkde nějaká hračka prostě povaluje. :)

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Tak já bych takovou osobu snad ani kamarádkou nenazývala :) Ale mám podobnou sestřenici. Ta si znepřátelila už všechny. Vždycky když k ní někdo přišel, strkala mu pod zadek podložku, aby neušpinil a povídala si s prachovkou v ruce. (to kdyby někdo položil hrníček o milimetr doprava)
Děkuji za příspěvek. Berete to s nadhledem, tak to má být.
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama