Minulý týden jsme měli téma „jména". Čtenářka Eli.Emanuela (i když vlastně bych měl teď spíš říkat kolegyňka, viz článek: Plníme další přání: Máme novou kolegyni!) nám poslala vyprávění o své přezdívce. Protože jsme přezdívkové téma chystali, příspěvek jsme pěkně schovali. A tak ho dnes mohu se vší parádou uveřejnit!

Moje přezdívka

U nás v rodině máme celkem obyčejná (a přesto krásná) jména, žádné jméno se nedědí z generace na generaci, nebylo by tedy o čem psát. Rozhodla jsem se proto, že se s vámi podělím o to, jak jsem přišla ke své přezdívce.

Bylo to na střední. Měla jsem spoustu přezdívek. Vesměs nejrůznější zkomoleniny mého jména či příjmení. Já ale byla v pubertě a zatoužila jsem po originalitě. Zatoužila jsem mít nějakou přezdívku, která nebude obyčejná, pod kterou mě nikdo nepozná.

A tak jsem si sedla k počítači a pustila se do brouzdání na internetu. Bylo to, jako bych vybírala jméno pro miminko - to se také vybírá dlouze a pečlivě :) Moje kritéria byla jasná - chtěla jsem nějaké exoticky znějící jméno, které by ale mělo i pěkný význam. Význam, který by něco říkal, byl nějakým poselstvím, světlem, význam plný optimismu a naděje. Ne jen „zemědělec" či „tisový luk".

Hledání bylo dlouhé, ale nakonec úspěšné. Nedokázala jsem odolat svému oblíbenému jménu Emanuela, ač mi připomíná („slavnou") sérii pornofilmů.

Emanuela znamená „Bůh je s námi". Druhé jméno, které si zkracuji na eli, je Eleanor - „Bůh je mé světlo". Dvě jména, která vyzařují světlo a myšlenku pospolitosti.

Netroufla bych si dát svému dítěti exotické jméno, tak jsem si své přání vyplnila (s předstihem ;) ) aspoň na své přezdívce.

Co vy, jakou historii má vaše přezdívka?

Zdraví,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes o svých přezdívkách...

  • Jak jste k přezdívce přišli?
  • Máte jen jednu?
  • Dali jste někomu přezdívku? A proč?
  • Máte svou přezdívku rádi?
  • A co nick na Ženě-in, používáte ho ještě někde jinde?

redakce@zena-in.cz

Reklama