Čtenářka eli.emanuela patří k těm, které mají světlou pleť. Coby malá u rodičů patřila k nejsvětlejším, ale ve své nové, vlastní rodině už jsou pěkně vyrovnaní. Více v příspěvku.  

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Dlouhá léta jsem nevěděla, co to je - spálit se
Měla jsem štěstí. Jako dítě si nepamatuji, že bychom se kdy já či zbytek rodiny patlali krémy. Nepotřebovali jsme to. Mohli jsme být hodiny na přímém slunci a nikdy jsme se nespálili, leda krásně opálili. Ani kamarádi se od moře nevraceli tak krásně bronzoví, jako jsme se my stihli obarvit někdy i za jediný den na sluníčku.
Já z rodiny byla nejsvětlejší. Takže se stalo to, co se asi stát muselo. Doteď si pamatuji na své první spálení. Na střední škole byli na týdenním pobytu a výletovali jsme po okolních památkách. Po jednom z výletů jsem se vrátila a všechno mě pálilo a bolelo. Volala jsem mamince, co s tím mám dělat. Maminka zavelela - kup si jogurt a napatlej to na sebe! Poslechla jsem a pomohlo to. Zbytek pobytu se nade mnou „slitovala“ moje spolubydlící, přírodní blondýnka. Sama se před každým výletem natírala opalovákem s vysokým faktorem, takže se o něj se mnou podělila a já měla po problémech.

Od té doby vím, že si na sluníčko musím dávat pozor. Nemohu být na slunci víc než pár minut, jinak se mi točí hlava. Kůže se mi už tak krásně neopaluje, ale také naštěstí nepatřím mezi ty, kteří jsou hned spálení. Když vyrážíme s rodinkou na výlety, pro jistotu si natírám ramena a výstřih, jinak bych večer skučela. I když se samozřejmě snažíme trasy výletů volit tak, abychom šli stínem a děti tak zbytečně nevystavovali riziku přehřátí a spálení.

Nejhůř na tom jsou ale mé děti, zejména dcera. Má pleť po tatínkovi, tak běloučkou, jako by byla anemická. Musíme ji natírat pořád a opakovaně, jinak je zle. Problém je, že když jde do školky, nikdo to tam neohlídá. Paní učitelky mají dětí hodně, a i když dcerku prosíme, aby na to nezapomněla, stejně se odpoledne nenatře a večer pak skučí. Ale asi to ke školce patří.
Naposledy se ale spálila, když byla u babičky. Se smutným úsměvem jsem si říkala - svěřit tak dítě babičkám... Jak jsme jen mohli přežít? :) Jedna babička totiž i před důrazné prosby dcerku v průběhu dne nenatřela a vracela ji růžovou jak prasátko. Druhá babička dcerku tak schvátila v bazénu, že dcera večer zvracela (úpal a přeplácaný žaludek) a uprostřed horkých letních dnů to odmarodila pořádným nachlazením. Je to holt skleníková květinka...
A „vtipné“ je i to, že když přijde moje maminka či sestřička, obě dohněda opálené, neodpustí si rýpnutí, že jsou na návštěvě u ředitele vápenky. Ale což - v mém novém životě, s novou rodinkou jsou opalovací krémy nezbytnou nutností. A že se maminka se sestřičkou natírat nemusí - budiž jim to přáno. Já se díky své světlejší pokožce aspoň víc hodím k blonďatému manželovi a světloučkým dětem. :)

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Děkuji za milý příspěvek a vaší „světlounké rodince“ přeji, aby na vás bylo sluníčko hodné )) Aby holčička nevypadala jako růžové prasátko, ale jako růžová „skleníková“ květinka ))
Pěkné léto
Saša

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama