Další krásný příspěvek je od maminky eli.emanuely. Opět silný příběh plný lásky a porozumění. Ať už ze strany mateřské nebo i té dětské. Přečtěte si…

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Děti jsou těmi nejlepšími učiteli

Nikdo mě toho v životě a o životě nenaučil tolik jako moje děti, zejména to prvorozené. Lidé se mohou snažit děti vychovávat, ale když jim to dovolí, může to fungovat i naopak - děti mohou vychovávat své rodiče. Děti kopírují chování rodičů, a tím jim bezděky mohou ukázat jejich špatné stránky. Kopírují jejich mluvu. Stačí, když budou mít rodiče otevřené oči a chuť se změnit k lepšímu, děti jim k tomu mohou pomoci.

Já se o to alespoň snažím. Moje holčička je bohužel nemocná. Žádná rýma, žádný kašel, nic, co by přišlo a odešlo. Její nemoc trvá, chvíli je lépe, chvíli hůře. Po většinu času ale nesmí mezi děti, nezřídka nesmí ani ven na procházku. Ze začátku jsem z toho byla nešťastná, běhala jsem s ní po doktorech, zuřila a nadávala, když dcerka nechtěla brát další a další léky.

Po mnoha měsících jsem se smířila se situací. Musíme čekat, její stav se snad s přibývajícím věkem zlepší. Snažíme se i nadále léčit a hledat další možnosti léčení, ale to není to hlavní. Její zdravotní stav již přijímám s mnohem větším klidem. Vzala jsem to jako situaci, která mě může mnohému naučit. A od chvíle, kdy proti tomu nebojuji, je to doma mnohem lepší.

Dceřina nemoc nás hodně sblížila, víc si rozumíme, umíme se domluvit, náš vztah je hlubší. Máme hodně času jedna na druhou. Můžeme si hrát hry, mohu ji hravou formou učit písmenka a počítání (ačkoli ještě nedospěla do školního věku, je hodně zvídavá a zajímá jí to), můžeme se spolu starat o domácnost (a tím ji nenápadně připravuji do života). Ale to nejdůležitější je to, že dcerka denně učí mě. Učí mě hledat kompromisy, učí mě trpělivosti, učí mě tomu, co je to opravdová láska. I když se kvůli něčemu nepohodneme a já se ještě vnitřně zlobím, ona za mnou dokáže přijít a říct mi, že jsem ta nejhodnější maminka na světě a že mě moc miluje. Problém rychle zapomíná, pro dítě je prostě maminka celý svět. Dospělí si často neumí odpustit i drobnou „nespravedlnost“, zatímco děti nás mohou naučit odpouštění. A mnoha dalším krásným vlastnostem, stačí jen mít otevřené srdce a přijímat je takové, jací jsou.

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Říká se všechno zlé k něčemu dobré. Ve vašem případě jste si vybudovaly s dcerkou nádherný vztah, který by možná ani jinak nevznikl. Ale přeju ji, ať se uzdraví a nemoc odezní.
A zůstane jenom ta láska a porozumění.
Krásný den oběma
Saša

Téma dne 1. června 2012: Děti, radosti i starosti

Ihned se nabízí se ona známá věta: Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti.
Ale i přesto, že je 100% pravdivá, buďme rádi, že je máme.
Hledejme v nich jen to radostné a pozitivní.
Vždyť jak si je vychováme, takové je budeme mít.
Jsou naším zrcadlem, do kterého se budeme dívat po celý zbytek našeho života.
A dnes si o nich ještě i něco napíšeme.

Těším na vaše příspěvky, týkající se dětí.

  • O radostech i starostech
  • O výhrách i zklamáních
  • O naději a odpouštění
  • A třeba i o tom, jak s nimi ten dnešní významný den -
    1. červen strávíte

A pamatujte, dokud jste tady, i dospělé děti jsou stále vašimi dětmi.  

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hodnou maminku odměníme parfémem od firmy Avon Eternal magic s vůní malin a pro děti přidáváme voňavý meruňkový šampon od firmy Garnier.

darecek

Reklama