Proč je v titulku použita právě tato věta? O tom by vám mohla vyprávět kamarádka naší čtenářky eli.emanuely. Více se již dozvíte prostřednictvím příspěvku.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Valentýn vnímám jako komerční svátek, k srdci mi nepřirostl. Kamarádka, která kdysi pracovala v květinářství, líčila, jak jí tam chodí naštvaní mladíci a chtějí kytku, když už je „ten debilní Valentýn“, protože jinak by doma měli peklo. A já si naivně myslela, že to má být svátek zamilovaných, a ne dávání nože na krk...
Nemám ráda, když mi někdo diktuje, že právě teď bych si měla vzpomenout na svou lásku a něčím ji potěšit. Neumím dávat dárky na povel. Mnohem raději dávám své city najevo v průběhu roku, jen tak, bez asistence významných dnů typu Valentýn, narozeniny a podobně. Lásku bychom si měli vyjadřovat pořád, ne jen párkrát do roka. A mám štěstí, že stejně tak to mají i mí nejbližší - svátky také ignorují a radost si vzájemně děláme v průběhu celého roku. :)

Valentýna tedy neslavíme, protože ho nepotřebujeme jako připomínku vzájemných citů. Kdybych už něco chtěla slavit, tak spíš Den manželství. Připadá na druhou únorovou neděli, což tentokrát bylo 10.2. Taky je to den, kdy si můžeme připomenout, co ke svému protějšku cítíme, ale není to tak zkomercializované jako Valentýn.
Jedno pozitivum ale na Valentýnovi vidím. Mezi mými blízkými v této době máme nějaké významné události, takže se docela hodí, že jsou všude v obchodech slevy na kosmetiku, dárkové kazety a tak. :)

S přáním pěkného dne
eli.emanuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Tak aspoň, že ty slevy :)) Já to pořád říkám, chudák svatý Valentýn, patron zamilovaných. A pokud se nepletu, on byl chudý, nad výdělkem ve jménu své osobnosti by asi žasl :)
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný den, zamilovaný kdykoliv...
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte svátek svatého Valentýna, nebo upřednostňujete 1. máj ?

Stejnou otázku jsem položila i známým osobnostem, jsem zvědavá, jaké bude společně s nimi výsledné skóre.

  • Uznáváte a slavíte svátek svatého Valentýna?
  • Co se vám na něm líbí, a co vám na něm naopak vadí?
  • Nebo upřednostňujete výše zmíněný 1. máj?
  • A jak to máte vůbec se zamilovaností? :)

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Partnerem dnešního tématu je firma Albi cz

albi

www.albi.cz Zde najdete inspiraci pro valentýnské dárky

Reklama