K dnešnímu tématu se vyjádřila také čtenářka s nickem eli.emanuela. A připomíná nám i reportáž, týkající se jednoho velmi, velmi špatného, až šokujícího, rozhodnutí.

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

A není to jedno?

Co se politiky týče, jsem „barbar“. Již dlouho nesleduji zprávy, neb jsem z nich mívala zlé sny. Proč sledovat něco, co mě čílí? Raději si nekazit den. Navíc, i když jsem to sledovala, tak jsem mnohému nerozuměla. Často mi totiž přišlo, že politici lžou, že si vymýšlí, že překrucují argumenty tak, aby se jim to hodilo do krámu. Takhle to snad nemá být, ne? 

Pořád nemohu zapomenout na reportáž, ve které informovali o lékaři a vědci, kteří společnými silami vyrobili v ČR naprosto unikátní, ale i velmi drahý přístroj, který pomáhal v léčbě rakoviny. Bohužel od ministerstva nedostali potřebné posvěcení, používání přístroje bylo nelegální a léčba nehrazená pojišťovnami neskutečně drahá. Lidé, kterým přístroj mohl pomoci, umírali. Když se reportérka ptala, proč ministerstvo něco neudělá, dostala odpověď, že nejsou potřebné peníze. Přitom se jí podařilo dohledat, že ministerstvo investovalo do opravy jakéhosi dvora velikou částku. Stačil by jen její zlomek a přístroj by zachraňoval životy. A takovýchto reportáží, kdy politici tvrdili A a reportéři měli podloženo B, bylo bohužel nemálo.

Je mi jedno, jestli v politice budou jen muži, jen ženy nebo to bude půl napůl. Podle mě na tom až tak nezáleží. Důležité je, aby tam byli lidé čestní, kteří si nechtějí jen rychle vydělat nemalé peníze. Aby tam byli lidé, kteří nezneužijí vůně moci a poslanecké imunity, lidé, kteří budou dodržovat zákony. Aby tam byli lidé, kteří poslouchají názory občanů. Aby tam byli lidé, kteří se s daným problémem, s projednávanou situací opravdu pečlivě seznámí, se všemi pro i proti, a hlasovali podle svého nejlepšího svědomí, ne jako stádo, které dělá, jak strana zavelí, a o problému nic neví.

Je jedno, jestli je v politice muž či žena. Čest, inteligence a ochota naslouchat názorům druhých jsou důležitější než pohlaví.

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Ano, je to jedno. Ale ty ženy by tam přece jen být zastoupeny měly. Myslím, že mají větší cit. Na druhou stranu jsou asi více ovladatelné.
Jinak to s tou reportáží, přiznám se, že to mi uteklo. To je šílené!!!
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den
Saša

Téma dne 24. dubna: Ženy v politice

  • Myslíte si, že ženy do politiky patří?
  • Můžete jmenovat alespoň jednu, která mužům vládne“?
  • Šla byste vy osobně do politiky?
  • O jaký typ žen podle vás jde?
  • Když už se tam dostanou, co by měly jako ženy prosadit?
  • Jsou ženy slabším článkem v politice než muži?
  • Jaký máte všeobecně názor na dnešní političky?
  • Kdybyste byla političkou, co byste jako první změnila?

Vše o ženách v politice pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dárkovým balíčkem vlasové kosmetikou Garnier

garnier

Reklama