Bavíte se doma o intimních obtížích? V naší domácnosti byla taková témata i přes mnohaleté soužití ještě nedávno tabu. Vše se změnilo s mým těhotenstvím, kdy jsem musela náhle řešit problém s bolestivými hemeroidy. Až když jsem začala celou věc řešit se svým lékařem, jenž mi pro léčbu i prevenci doporučil elektronický bidet, zjistila jsem, že stejné nepříjemnosti řeší i můj manžel.

dvojcatka

Když jsme se s partnerem rozhodli, že si pořídíme potomka, dopředu jsme počítali s tím, že to budou dvojčata. Moje rodinné dispozice rodit děti po dvou se zanedlouho opravdu naplnily. Gynekolog mi nejprve potvrdil výsledek testu a za pár týdnů i přítomnost dvou miminek. Celodenní nevolnosti v začátcích těhotenství nebyly to nejhorší. Ve čtvrtém měsíci se totiž začaly objevovat jemné kontrakce a pod tíhou „těch dvou“ jsem už v pátém měsíci začala trpět hemeroidy. Do té chvíle jsem ani netušila, jak hemeroidy mohou potrápit a omezovat. Můj gynekolog mě však ujistil, že je to v těhotenství běžné. Upozornil mě, že se stav může porodem i zhoršit.

Kouzelné prkénko

V sedmém měsíci už jsem byla jako dělová koule a moje nepříjemnosti se nelepšily. Bylo mi doporučeno, abych zůstala v klidu. Při další návštěvě na gynekologii se mě doktor zeptal, zda používám po vykonání potřeby bidet nebo sprchu. Trochu jsme se mu bála přiznat, že sice máme vanu, která má dokonce masážní systém - což s manželem považujeme za velký luxus - ale dostávalo se mi do ní stále obtížněji. Proto jsem vše řešila především vlhčenými kapesníčky. Co bych dala v té době za sprchový kout!
Novinkou v ordinaci mého lékaře byl elektronický bidet, kterým vybavil toaletu pro své pacientky. Možnost vyzkoušet si „kouzelné prkénko“ jsem uvítala a věřte mi, že to byla zkušenost neuvěřitelně příjemná. Není se čemu divit, že jsem zatoužila po dalším luxusním vybavení naší koupelny.

Elektronický bidet jako prevence

bidetPřemýšlela jsem, jak přesvědčit manžela, aby s investicí do mého, potažmo našeho, zdraví souhlasil. Gynekolog mi totiž vysvětlil, že preventivní hygiena nejen v těhotenství a bezprostředně po něm, ale i později pomůže od nepříjemností jako jsou prokleté hemeroidy nebo vaginální mykózy. Vymýšlela jsem strategickou přesvědčovací taktiku na manžela. Když přišel domů, vyložila jsem karty na stůl a přiznala se, co všechno mě kvůli těhotenství trápí. Jak se ukázalo, neměl do té doby ponětí, že hemeroidy mohou sužovat i ženy.

Do té doby jsem se ani slůvkem nezmínila, protože jsem se jednoduše styděla. Nakonec se ukázalo, že manžel má stejné potíže a nechtěl je řešit ani se mnou, ani s lékařem. Nakonec jsme si připadali trapně, že v našem věku máme takové tajnosti. Hned druhý den jsme přes e-shop objednali stejný bidet, jaký jsem si vyzkoušela v ordinaci svého gynekologa. Nemohu si ho vynachválit. Není nad to si nechat poradit a mluvit o zdravotních problémech narovinu. Jedině tak se proti nim dá bojovat a preventivně se jim bránit.

Reklama