V minulém článku jsme si pověděli více o plynových varných deskách, dnes si přiblížíme desky elektrické a především sklokeramické.

Elektrické varné desky můžeme rozdělit do dvou skupin. Klasické varné desky s litinovými plotýnkami a sklokeramické varné desky.

Desky s litinovými plotýnkami jsou sice stále k dostání, ale používají se málo, protože jejich provoz není příliš úsporný.

Sklokeramické varné desky jsou v dnešní době velice oblíbené. Není to jen pro jejich snadnou údržbu, ale i pro úsporu času a energie při vaření (dokáží ušetřit 20–30 % elektrické energie).
V základních sklokeramických deskách mají plotýnky klasickou elektrickou spirálu. Vyšší příkon mají tzv. Hi-Light plotýnky, které se rozehřívají rychleji. Stejnou výhodu mají i desky s halogenovým ohřevem.

Pokud si koupíte desku s indukčním ohřevem, určitě za ni zaplatíte nejvíce peněz, ale domů si také odnesete nejvyšší kvalitu. Používat se na nich musí pouze nádobí z materiálu, který může magnetizovat (ocel, smaltovaná ocel, litina), protože obsahují indukční cívky, které vytvářejí magnetické pole, a vzniklá energie přechází přímo do pokrmu. Znamená to také, že při vaření nemáte horkou plotýnku, a když nádobu sundáte z plotny, proudění energie se zastaví, a proto jí neplýtváte.

U některých sklokeramických desek můžete mít i plotýnku, která po nastavení zvětší svou velikost, takže můžete vařit ve větší nádobě. U dražších typů desek jsou plotýnky tak „inteligentní“, že samy poznají tvar nádoby a přizpůsobí jí ohřev.

Sklokeramické desky jsou nejen užitečné, ale i hezké. Barva keramické desky může být buď neprůhledná tmavá, nebo kropenatá. Rámy bývají většinou nerezové, bílé nebo černé, ale k dostání jsou i desky s různě barevnými rámy. Rohy bývají zaoblené, nebo různě zkosené.

Ovládání může být dvojí. Buď otáčíte klasickými knoflíky, nebo si dopřejete senzorové ovládání, které se daleko lépe udržuje.

Další vybavení sklokeramické desky pak závisí na ceně. Můžete používat ukazatele zbytkového tepla (zobrazují, zda je plotýnka ještě teplá, či ne), digitální ukazatele výkonu, automatické vypínání po určité době a různé programovatelné a automatické doplňky.

Povrch sklokeramické desky je tvrdý a odolný. Při běžném provozu se nedá poškrábat. Spadne-li vám na ni ale z větší výšky nějaký těžší předmět, může deska prasknout a nedá se již opravit. Nenapravitelnou škodu můžete způsobit také tím, že se vám na její povrch vysype cukr, sůl nebo jiná krystalická látka a zataví se do povrchu. Ten pak zhrubne a nádoby už na desku nedoléhají.
Poškodit sklokeramickou desku můžete i tím, že na její rozpálenou plochu postavíte studenou nádobu.

Na čištění sklokeramických desek dnes existuje řada přípravků, určených jak speciálně na sklokeramické desky, tak na běžné kuchyňské nečistoty. Záleží jen na vás, který čistič vám bude vyhovovat.
Když se vám něco na desce přiškvaří, počkejte, až spálenina vychladne, a použijte speciální škrabku, která je dodávána u varné desky, nebo ji koupíte v domácích potřebách.

Pomohli jsme vám při rozhodování? Už víte, jestli plyn, nebo sklokeramiku? A na čem doma vaříte vy?
Já na sklokeramice a jsem velice spokojená...