Ideálním prvním krokem, jak svým nohám dopřát tu nejlepší péči, je správná volba punčoch. Specialistou v oblasti výroby zdravotního kompresivního zboží je česká společnost MAXIS, která sídlí ve Valašském Meziříčí. Na trhu působí již od roku 1998 a zákazníkům nabízí kompletní sortiment výrobků pro kompresivní terapii. Ve svém hlavním produktovém portfoliu má společnost MAXIS tři kvality zdravotních kompresivních punčoch MAXIS® MICRO, MAXIS® BRILLANT a MAXIS® COTTON. Doplňkem v punčochové kolekci MAXIS jsou luxusní preventivní podpůrné punčochy RELAX.

Pojďme si představit velice elegantní řadu RELAX s celou řadou módních detailů, ale zejména s účinnými preventivními účinky. Punčochy značky RELAX pomáhají na mnoho způsobů. Je vhodné je nosit při výskytu drobných žilek na nohách, k prevenci rozvoje křečových žil v těhotenství či hlubokého zánětu žil. Zároveň jsou skvělým pomocníkem při cestování, jelikož chrání před vznikem trombózy při dlouhém stání či sezení. Tyto všestranné punčochy mají odzkoušený správný gradient sestupu tlaku od kotníku směrem vzhůru. Vyvíjený tlak výrazně napomáhá cirkulaci krve v nohou, úspěšně tak tiší bolest a potlačuje vznik otoků.

ponožky

Punčochy nerozeznáte od běžných silonek, avšak dopřejí vám mnohem víc

Kolekce RELAX nabízí široké spektrum výrobků. Nejoblíbenější řada NEW RELAX 140 DEN se vyznačuje dokonalou jemností. Světlé tělové odstíny s příjemným pololeskem a sníženými účinky statické elektřiny na syntetických vláknech, stejně jako nižší páratelnost, učinily z těchto punčoch doslova hit pro běžné nošení. Jedná se o zdravotní podpůrné punčochy s odstupňovanou kompresí, které jsou vhodné při výskytu drobných žilek na nohách či jako prevence rozvoje křečových žil. Účinně snižují pocit únavy a napětí v nohou. K dispozici v provedeních lýtkové a stehenní punčochy i jako punčochové kalhoty, ve dvou tělových barvách a také v černé variantě.

Pro každodenní nošení jsou určeny také mimořádně tenké punčochy NEW RELAX 70 DEN, které na první pohled vypadají jako nejtenčí silonky. Jsou k dispozici jako lýtkové a stehenní punčochy a jako punčochové kalhoty vždy ve dvou tělových odstínech a černé barvě. Obsahují 30 procent lycry a 70 procent polyamidu.

ponožky

Stehenní punčochy v elegantním provedení nových vzorů krajek se třemi silikonovými proužky zaručují pohodlné nošení, přilnou k pokožce, nesklouzávají, ale ani neškrtí. V nabídce jsou odstíny tělových barev s příjemným pololeskem. Punčochové kalhoty mají navíc PUSH-UP efekt, tedy atraktivně zpevňují postavu.  

Obě kolekce NEW RELAX 140 DEN a NEW RELAX 70 DEN mají speciální úpravu HIGH IQ, která lépe odvádí pot a snižuje statickou elektřinu na syntetických vláknech. V hladkém provedení mají punčochové kalhoty šikovně označenou zadní stranu třemi svislými proužky v širším lemu pasu pro co nejsnazší orientaci a používání.

ponožkyVyspělý materiál zároveň umožňuje větší pružnost přes boky, což přispělo k zásadnímu vylepšení velikostní tabulky a přibyly velikosti vhodné i pro plnější postavy. Například ve velikosti XXL jsou určeny pro obvod boků až 130 cm.

Pro kompresivní punčochové výrobky je ovšem důležitý obvod kolem kotníku. Všechny typy těchto punčoch jsou vhodné pro postavy od 144 do 182 cm výšky (velikost XXS až XXL), s obvodem nad kotníkem od 17 do 32 cm. Důležité to je kvůli tomu, že zdravotní podpůrné punčochové výrobky NEW RELAX mají odzkoušený gradient sestupu tlaku od kotníku směrem vzhůru. Vyvíjený tlak výrazně napomáhá cirkulaci krve v nohou a snižuje tak potíže počínající žilní nedostatečnosti – pocit únavy, tíhy a napětí v nohou, slouží jako účinná prevence proti rozvoji křečových žil či dokonce hlubokého zánětu žil, stejně jako například cestovní trombózy.

A ještě jeden významný benefit: všechny punčochy řad NEW RELAX se méně pářou!

RelaxZvláštní skupinu tvoří podkolenky se žebrovaným designem, s antibakteriální úpravou, v provedení RELAX 150 DEN a RELAX 280 DEN (280 obsahují navíc bavlnu).  V bílé barvě jsou oba tyto typy ideální pro pracovníky zdravotnických zařízení – lékaře, sestřičky, farmaceutické laboranty. Komprese je anatomicky rozložená, speciální pletení v oblasti lýtka zajišťuje perfektní padnutí bez ohledu na tvar nohy.

Podkolenky 150 DEN jsou vyrobeny z patentovaného speciálního materiálu O-SKIN, který má bakteriostatické vlastnosti, tzn. že brání množení bakterií a tím zabraňuje tvorbě zápachu a podráždění kůže. Udržuje přirozenou rovnováhu kůže, bez ohledu na stupeň námahy a aktivity. A co je důležité: Bakteriostatický činitel je přítomen až do konce životnosti produktu!

Zcela speciálním produktem jsou cestovní lýtkové punčochy RELAX TRAVEL. Udržují žíly během dlouhých období sezení nebo stání v dobré kondici. Podporují přirozenou cirkulaci krve, takže krev namísto hromadění v nohách odtéká proti působení gravitace přirozeně zpět k srdci. Obzvlášť v době dovolených a dlouhých nepohodlných cest jsou takřka nepostradatelným společníkem, hodí se ale i pro běžné každodenní nošení.

RelaxPodkolenky RELAX TRAVEL obsahují aplikaci silverprotect, která díky antibakteriálním účinkům stříbra pomáhá udržovat přirozené prostředí pro pokožku nohou, zabraňuje množení bakterií i vzniku nepříjemného pachu. Podkolenky jsou v provedení unisex, tedy vhodné pro ženy i pro muže. Vyznačují se trendovým designem, dvojitým širokým lemem s jemným svěrem, mají anatomicky vytvarovanou špičku i patu a pro snadnější orientaci je na nich kromě velikosti vyznačena levá a pravá noha. Dodávají se ve velikostech XS až XL (od čísla 36 až po 48).

Sortiment řady RELAX doplňují stahovací kalhotky LIFTING BRIEFS, které zpevňují oblast břicha po operacích a jsou ideální jako podpora ochablého svalstva po porodu. 

Všechny produkty RELAX spadají do tzv. I. kompresivní třídy a nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. K dostání jsou ve všech autorizovaných prodejnách MAXIS a.s. Jejich seznam najdete zde.

www.maxis-medica.cz

Reklama