OI000148.jpg

Na první pohled nás telefon zaujal svým vzhledem. Dostala se nám do ruky krásná matná růžová verze, která vypadá naprosto elegantně a určitě se bude zamlouvat nejedné ženě. Telefon, který doladí váš outfit, a navíc je v trendy pastelové barvě.

Poslední dobou je trendem, že se telefony s novějšími verzemi zvětšují. Ne ale tento model od Xiaomi. To byla další věc, která nás příjemně překvapila. Telefon je užší a o něco menší než nové modely od konkurence. Velice dobře se díky tomu drží v ruce, což zejména ženy určitě ocení. A je i skladnější. Jeho rozměry jsou 152,7 x 69,9 x 8,2 mm a váží 180 gramů.

OI000137.jpg

Designu také dominují zaoblené hrany a umístění předního fotoaparátu, který se nachází uprostřed horní části displeje v malém výřezu, který nijak nepřekáží. Zapomeňte tedy na černou lištu nebo výřez. Tento je tak malý, že si ho téměř nevšimnete. Dále telefon disponuje 13Mpx ultra širokoúhlým fotoaparátem a 5Mpx tele-makro fotoaparátem.

xiaomi.jpg

Fotoaparát dělá krásné snímky. Ceníme i funkci portrét, kdy se obraz nepřiblíží jako u některých konkurenčních telefonů. Snímky byly krásně ostré s přirozenými barvami. I když obličej byl za horšího světla trochu bledý. Skvělá je i funkce clony, kdy si můžete u hotového snímku nastavit, jak moc bude pozadí rozostřené, a clonu můžete přesunout, kam chcete. To je dobré, pokud se vám nepovede zaostřih například obličej a omylem zaměříte něco jiného.

62416aae04b1ffotkxx.jpg

Co nás zaujalo, bylo automatické ostření očí a obličeje, které už bylo zapnuté ve výchozím nastavení. Telefon hezky fotí i za horšího světla. Je schopen zachovat velkou část detailů i v interiéru, kam zrovna příliš nesvítí slunce, aniž by byly fotky zrnité.

FtzrotoJet.jpgSnímky jsou dost kvalitní i při přiblížení. Dokázaly si zachovat poměrně působivou ostrost. Telefon umí klasické přiblížení, ale i oddálení. Ultraširoký fotoaparát taktéž odvádí dobrou práci. V reprodukci barev, kontrastu a expozici nejsou žádné velké rozdíly ve srovnání se snímky z hlavního fotoaparátu. Ostrost je sice trochu horší, ale přesto jsou snímky velmi povedené.

FotttoJet.jpg

Oceňujeme také perfektní makro režim pro focení zblízka. Už z minulosti víme, že Xiaomi do svých modelů dodává opravdu dobré makro fotoaparáty. Barvy jsou výrazné, kontrast dobrý a ostrost taktéž.

FotoJttet.jpg

Manipulace s aplikací fotoaparátu je snadná. K dispozici je i režim Pro, kde si můžete sami upravovat parametry snímání nebo noční režim, který dělá opět velmi povedené snímky. Ačkoliv u některých telefonů je noční režim poměrně pomalý a vyfotit ostrou fotku chvíli trvá, Xiaomi 12 má jeden z nejrychlejších nočních režimů, které jsme v redakci zatím vyzkoušely. Pořídit snímek trvalo asi dvě sekundy.

FotoJett.jpg

Překvapilo nás, jak dobrý obraz má video. Mnoho smartphonů má sice celkem dobrý foťák, ale už ne tak kvalitní videozáznamy. Xiaomi 12 natáčí perfektní videa i za horších světelných podmínek. Ultra Night Video využívá proprietární algoritmy Xiaomi k nahrávání videa i při extrémně slabém osvětlení.

Příjemným překvapením je i 32 MPx selfie kamera, která dělá skvělé snímky, kdy není vůbec poznat, že jsou foceny předním foťákem. Poradí si i s horším světlem. A velice nás zaujala funkce osvětlení při focení ve tmě. Snímky sice nejsou už tak kvalitní, ale vidět je toho na nich dosti při úplné tmě, což určitě oceníte, například když si budete chtít s přáteli pořídit selfie na památku třeba večer v baru.

FotorrJet-1-.jpg

Selfie za denního světla / Selfie večer při domácím osvětlení / Selfie v úplné tmě

I výkonnostně jsme s telefonem byly v redakci spokojené. Xiaomi 12 disponuje čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Nouze není ani o úložný prostor. Xiaomi 12 existuje ve variantách 128+8 GB a 256+12 GB. Displej má Full HD+ rozlišení a 120Hz obnovovací frekvenci.

FotoJttret.jpgTelefon má dobrou výdrž, co se týče baterie. Ta má kapacitu 4 500 mAh a lze ji dobíjet výkonem 67 W pomocí drátové nabíječky nebo bezdrátově výkonem 30 W. Vybitý mobil se nabil do 100 % za přibližně 40 minut, což je srovnatelné s aktuální konkurencí a za nás naprosto dostačující. Pozitivní je, že se telefon na nabíječce příliš nezahřál, naopak zůstal poměrně chladný, což je oproti některým konkurenčním telefonům rozhodně výhoda.

Na jedno nabití telefon při nepřetržitém používání, kdy jsme na něj fotily a měly zapnutý internet, vydržel bez problému celý den, a ještě nám kus baterie zbyl na další. V běžném režimu, kdy na něj není kladena velká zátěž, vydrží klidně i tři dny.

FotttoJet-1-.jpg

Xiaomi 12 se dodává ve standardní krabici obsahující všechny obvyklé uživatelské příručky, kabel USB-A na USB-C a 67W nabíječku. Také zde najdeme silikonové průhledné pouzdro, které je u vlajkových lodí obvykle vzácné. Rozhodně je tedy příjemným bonusem.

A další příjemný bonus na závěr! Uživatelé řady Xiaomi 12 získají až tři měsíce YouTube Premium zdarma.

OI000129.jpg

Reklama