profimedia-0656631708.jpg

Foto: Profimedia

Fendi

Třetí couture kolekce Kim Jones pro Fendi byla jednou z posledních přehlídek na programu. Návrhář vzdal opět hold městu Římu a zároveň oslavil posílení postavení žen. „To je přesně to, o čem je moje vize značky Fendi, oslava ženské síly,“ řekl Jones o blyštivé kolekci, která zahrnovala i ručně malované večerní róby.

FotoJeet-1-.jpg

Foto: Profimedia

Elie Saab

Pokud máte rádi složité a dechberoucí róby vhodné na červený koberec na filmový festival v Benátkách nebo na předávání Oscarů, pak bude nejnovější kolekce Elieho Saaba patřit k vašim oblíbeným. Libanonský návrhář se na přehlídková mola vrátil po dvou letech volna a přinesl s sebou spoustu barev a naděje. Jeho kolekce jaro/léto 2022 doslova kvete.

FotoJwet-1-.jpg

Foto: Profimedia

Valentino

The Anatomy of Couture byl název kolekce značky Valentino pro jaro/léto 2022. Kreativní ředitel Pierpaolo Piccioli ve svých poznámkách k show vysvětlil, že si modely představoval na různých ženách s různými tělesnými proporcemi a věkem.

FotoswJet.jpg

Foto: Profimedia

Chanel

„Nápad na dekor přehlídky vzešel z dlouhodobé touhy pracovat s Xavierem Veilhanem,“ vysvětlila Virginie Viard prostředí couture show jaro/léto 2022. „Jeho odkazy na konstruktivismus mi připomínají odkazy Karla Lagerfelda. Líbí se mi tato podobnost ducha mezi námi, nyní i napříč časem. Kromě vytvoření přehlídky s odkazy na avantgardy 20. a 30. let chtěl Xavier pracovat s Charlotte Casiraghi. Jeho umělecký svět je plný koní a Charlotte je zručná jezdkyně.“ Dcera monacké princezny Caroline tedy celou přehlídku zahájila svou show na koni.

61f7d9dc18073FotoJet-2-.jpgFoto: Profimedia

Schiaparelli

Daniel Roseberry představil svou nejnovější couture kolekci pro Schiaparelli. Show s názvem An Age of Discipline (Věk disciplíny) byla první živou prezentací značky od začátku pandemie. „Navrhuji proto, aby lidé něco cítili. Připomeňme si, proč milujeme módu. Není pro celebrity. Není pro lajky. Není pro recenze. Je proto, že když se dělá správně, když nám má co říct, může nám pomoci cítit nevyslovitelné. Má stále sílu nás posouvat,“ vysvětluje návrhář, jehož kolekce je plná opravdu kreativních děl.

61f900aa3fa09FotodJet.jpg

Foto: Profimedia

Dior

Kolekce Dior couture pro letošní sezónu byla oslavou výšivek. „Výšivka není jen dekorativním detailem. Dodává látce strukturu, architekturu,“ bylo uvedeno během přehlídky. Kolekce byla výsledkem spolupráce mezi Marií Graziou Chiuri a indickými umělci Madhvi a Manu Parekhem, Chanakya Atelier a Chanakya School of Craft.

FotoJeet-3-.jpg

Foto: Profimedia

 
Zdroje: Bazaar, Vogue, Instagramy značek

Reklama