Je to nejmenší země Střední Ameriky, nejšpanělštější svým charakterem i původem obyvatel, El Salvador je skvělým východiskem k poznání mayských kořenů i koloniální historie celé oblasti od Mexika po Panamu …

Pokud chcete vyrazit na exotickou dovolenou a poznat neobvyklé památky, využijte nabídky cestovní kanceláře Exim Tours, která má pro vás úžasnou destinaci – tajemný El Salvador

Snadno lze během několika málo dnů poznat vzácné památky tajuplné mayské civilizace i významné stavby španělského středověku v Novém světě. Okouzlí Vás jedinečné spojení biotopu tropického deštného lesa Střední Ameriky, z něhož vystupují impozantní aktivní vulkány i vysokohorská jezera ve vyhaslých kalderách se svojí izolovanou faunou a flórou, stejně jako pláže z jemného šedavého písku vulkanického původu podél členitého pacifického pobřeží …

Využijte jedinečnou příležitost ke koupání v Tichém oceánu, vydejte se s námi po stopách dávných Mayů i prvních Evropanů na americké půdě… Odvezte si s sebou domů skvělé neopakovatelné zážitky, které dále povzbudí Vaši touhu poznat lépe různorodou kulturu, historii a přírodu naší jedinečné planety ….

Kromě členitého pacifického pobřeží, které na asi sedmdesátikilometrovém úseku mezi přístavy La Libertad a Acajutla láká svými plážemi z jemného sopečného písku, lemovanými místními hotely i soukromými vilami, i divokou rozeklaností skal, vstupujících jakoby přímo do vody, je tato země Střední Ameriky přitažlivá zejména pro svoji nezkrotnou přírodu, zajímavou komplikovanou historii, přátelské a vstřícné obyvatele a jen malý počet tradičních masových turistických center. Budete se zde cítit svobodně a jako skuteční objevitelé! Sopečná činnost výrazně utvářela charakter zdejší krajiny a projevuje se na každém kroku. Po historicky posledním aktivním projevu sopky San Salvador nad hlavním městem v roce 1917 se proud lávy vylil západním směrem a vytvořil na jih od přístavu Acajutla chráněný úsek pobřeží, kde v osmdesátých letech vznikl „beach club pro horních 10.000“. Celý komplex Salinitas změnil charakter a byl přetvořen v hotelový resort mezinárodní úrovně renomovanou hotelovou společností Decameron Hotels. V jeho sousedství leží i jediné golfové hřiště v celé oblasti (9 jamek). Dnes slouží jako ideální místo odpočinku i východisko k poznání jedinečné přírody a historie Střední Ameriky.

Země je ideálním místem k seznámení se s proslulou mayskou civilizací, dodnes okouzlující svojí tajemností a nádechem záhady z rychlého vymizení. Pozůstatky nejznámějších mayských měst jako jsou Tikal (považovaný za „hlavní město“ Mayů) nebo Copán („mayská Paříž“) leží ve snadném dosahu z El Salvadoru a jsou součástí nabízených poznávacích programů nebo fakultativních výletů. Stejně je tomu i se středověkým koloniálním hlavním městem španělské Střední Ameriky Guatemala El Antigua.

K seznámení se zdejším způsobem života patří nejen ruch na plážích a oblíbené provozování kite-surfi ngu a windsurfi ngu, ale i výlety do zdejších hor, kde narazíte na vysokohorská jezera sopečného původu, často živená horkými podvodními prameny a vytvářejícími vlastní uzavřený ekosystém. Za návštěvu stojí třeba blízká přírodní rezervace s jezerem Coatepeque, zaplňujícím celý kráter vyhaslé sopky. Z letoviska je snadné spojení do nejbližšího většího města Sonsonate. Zajímavé je také poznat hlavní město San Salvador, které představuje průnik vlivů původních mayských tradic, španělské katolizace i hrdé současnosti země. Skvělá místní káva, tropické ovoce, ale i tradiční jídla z kukuřice, nebo i rýže, kterým se tak dobře daří na zdejší úrodné půdě, také vybízejí k ochutnání. Typickým příkladem velmi úrodného údolí je oblast Santa Ana na severovýchodě země.

Počasí je vlhké tropické, teplejší na Pacifickém pobřeží než v hornatém vnitrozemí. Během noci se může i výrazněji ochladit.

Průměrné teploty:

vzduch | voda

listopad

32 | 27

prosinec

32 | 28

leden

32 | 28

únor

32 | 28

březen

33 | 28

duben

33 | 28

květen

32 | 27

 

Do této krásné země se dostanete s cestovní kanceláří Exim Tours www.eximtours.cz

Reklama