Musím uznat, že dnešní téma je velmi zajímavé a přinutilo mě se zamyslet nad touto otázkou.
 
Je fakt, že se mi příčí, když si uvědomím, kolik zvířat musí zemřít jen proto, aby se spousta lidí mohla obléci do nejdražších kožichů a kabátů. Zvláště když jsou jejich náhražky stejně krásné a lacinější.

I já jsem jednou z těch, které mají jeden kožich ve skříni, ale samozřejmě tzv. umělý. Je mi hned líp, když si uvědomím, že nemám potřebu, aby mi můj šatník zdobila srst zvířat. Takové lidi, kteří tuto potřebu však mají, považuji za tyrany a viním je za spoluúčast na smrti těchto zvířat. 

Kdyby si tito lidé pravé kožichy nekupovali, zjistilo by se, že je to nulová investice a zachránila by se tím spousta zvířat. Možná že takovým lidem by stačilo podívat se na různé dokumenty, jak se taková srst pro pouhé oblečení získává. Takové dokumenty, ve kterých člověk může vidět strach zvířat a surovost jejich zabijáků.

Samozřejmě že souhlasím s akcemi na podporu zvířat, ale občas si myslím, že to propagující lidé někdy až přehánějí. Místo toho, aby byla lidmi bráněna práva zvířat, stávají se z těchto právě zvířata.

Myslím, že by rozhodně pomohlo takové podobné akce konat pro žáky ve školách. Ukázat jim alespoň pár záběrů na lov zvířat a jejich zabíjení. Určitě by na to měli hned jiný pohled, stejně jako já.  
 
Fidy

No, asi máte pravdu. Já se však veřejně přiznávám, že jako dítě jsem ráda mučila zvířátka, a vím, že jsem nebyla sama. Takže vlastně nevím, co by to se mnou udělalo.

Dnešní téma je váš vztah ke kožichům a zvířatům. Jak se vyvíjel Váš vztah ke zvířatům? A ke kožichům?

Líbí se vám oblečení z kůže a proč?
Je vám proti srsti nosit srst zvířat?
Souhlasíte s akcemi pro svobodu zvířat?
Ekoterorismus a vy?
Jaký kožich máte raději - umělý, nebo "živý"?
Liška nebo sobol?
Sobol nebo koženka?
Oblékáte se do zvířátek, nebo oblékáte zvířátka?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.

redakce@zena-in.cz

Reklama