Veřejnost zaujala fotografická soutěž Ekologie v objektivu

Praha, 24.8.2006 –  Tento týden skončil III. ročník fotografické soutěže Ekologie v objektivu. V letošním roce bylo přihlášeno rekordních 1 520 snímků od 445 fotografů. Svými fotografickými úlovky k tématu Země mění svou tvář přispěli amatérští fotografové, ale i řada profesionálních fotografů a umělců, jako např. Rostislav Stach, Vladimír Obr a další.

Projekt Ekologie v objektivu, organizovaný společností Bayer, probíhá v ČR již třetím rokem pod záštitou ministra životního prostředí a mezinárodní organizace UNEP, kterou v ČR zastupuje Český svaz ochránců přírody. Společně s ním také během léta Bayer připravil pro zájemce o fotografování a ochranu přírody kreativní workshopy.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Letošní téma „Země mění svou tvář“ s podtitulem: Změny podnebí – nové technologie – naše zodpovědnost jsme vypsali s ohledem na alarmující extrémní změny podnebí na celém světě. Rok 2005 byl nejteplejší za posledních 140 let, také naše země zažila a zažívá stále častější a neobvyklé výkyvy počasí, způsobující přírodní katastrofy. Jsem potěšen, že veřejnost projevila o toto téma tak velký zájem, což také dokazuje více než dvojnásobný počet soutěžících proti loňskému roku.“ uvedl Dirk Schade, jednatel společnosti Bayer v ČR a SR.

Odborná porota, složená z odborníků na fotografie a životní prostředí, vyhodnotí 1.9.2006 vítězné snímky. Celkem bude uděleno 7 ocenění a výherci si rozdělí 160.000 Kč. Mezi porotci zasednou pod vedením fotografa, pedagoga a historika umění Tomáše Pospěcha i takové osobnosti české a slovenské fotografie, jako např. Ladislav Kamarád, Jan Karbusický, Lucia Lendelová a další.

Veřejnost bude moci poprvé zhlédnout vítězné a další vybrané snímky na slavnostní vernisáži dne 18.9. 2006 od 16:30 na Ovocném trhu v Praze 1. Unikátní venkovní výstava s díly ve formátu 2x3 metry zůstane na Ovocném trhu do konce září a poté bude přemístěna do prostor nového terminálu letiště Praha, kde ji má možnost zhlédnout kolem devítí tisíc lidí denně. „ Jsme si vědomi, že činnost Letiště Praha, s. p. má vliv na životní prostředí kolem nás. I proto dodržujeme přísná pravidla v rámci naší enviromentální politiky a snažíme se minimalizovat dopad našich aktivit na životní prostředí. Dosud jsme např. investovali částku 437 mil. Kč do protihlukových opatření. Letos plánujeme investovat částku v rozsahu přesahujícím 100 mil. Kč,“ říká Mgr. Stanislav Zeman, ředitel Odboru leteckého provozu Letiště Praha, s. p. a dodává: „Aktivně se snažíme přispívat ke zlepšení životního prostředí i dalšími způsoby. Např. jsme ve spolupráci s Městským úřadem Prahy 6 vyhlásili soutěž o Nejšetrnějšího leteckého dopravce roku 2006, jejíž výsledky budou známy v říjnu letošního roku. A také jsme se s radostí zapojili do projektu Ekologie v objektivu, jehož smyslem je vzbudit zájem o ochranu životního prostředí.“

Společnost Bayer staví ochranu životního prostředí mezi své hlavní priority. Ve všech oblastech svého působení se snaží klást důraz na ochranu přírodních zdrojů, ochranu klimatu a dalších důležitých elementů v rámci udržitelného rozvoje společnosti. Je zodpovědností nás všech – obyčejných lidí, spotřebitelů, politiků, firem i průmyslových podniků přistupovat k přírodě citlivě a naslouchat jejímu varování.

Některé vybrané snímky jsou k vidění  zde.

Viděly jste už soutěžní snímky? Zaujaly Vás? Půjdete se na výstavu podívat? Co říkáte této formě "ekologie"?

Reklama