Kdo v redakci testoval?

Klára Křížová

Měla jsem možnost testovat produkty Seventh Generation a musím říci, že mne nadchly. Nejen, že spadají do kategorie tzv. ekologické drogerie, ale také díky výsledku v čištění či praní. Testovala jsem tablety do myčky, prací gel, přípravek na mytí nádobí a čistič do koupelny. Všechny obstály na jedničku, velmi snadno vyčistily či umyly co bylo potřeba. Velmi příjemně mne překvapily i tablety do myčky, nádobí bylo perfektně umyté a krásně lesklé. Vzhledem k tomu, že máme dům spojený s čističkou, velmi dobře si vybírám přípravky, které neničí důležité bakterie, které čistí v čističce vše, co se do ní dostane. Líbí se mi, že řada značek řeší zátěž přírody a investuje do obalů a složení přípravků, aby byly šetrné k naší přírodě. U přípravků, které jsou denní potřeby jako je mytí nádobí, praní, to oceňuji ještě více. Myslím, že si tyto přípravky rozhodně ještě koupím. Je pro mne důležité, že produkty Seventh Generation mají certifikaci EU, která potvrzuje jejich nezávadnost.

Helena Pelikánová

Produkty Seventh Generation, které jsem získala pro úklid domácnosti mi velmi vyhovují. Nejsou testovány na zvířatech, mají 100% recyklované obaly a jsou díky svému rostlinnému složení biologicky snadno rozložitelné. Což je rozdíl, protože řada produktů jsou vyrobeny například z ropy. Jsem ráda, že jsou ekologicky šetrné čisticí přípravky běžně dosažitelné. Mám dobrý pocit, že při jejich použití šetřím přírodu a nezatěžuji je zbytečně. Líbí se mi jemná vůně všech přípravků, prací gel pere velmi dobře, stejně tak mám dobrou zkušenost i s ostatními přípravky.

Jitka Turková

Je čas myslet na přírodu a začít se chovat ekologicky. Moc ráda jsem otestovala produkty značky Seventh Generation, kde většina ingrediencí pochází z rostlin. Při nákupu čistících prostředku kontroluji složení a není to úplně jednoduché vybrat. Donutila mě k tomu totiž naše domácí čistírna odpadních vod, kterou máme na chalupě a při použití agresivního pracího nebo čisticího prostředku nám okamžitě vymírají bakterie. Vítám proto tuto značku s nadšením, testovala jsem tablety do myčky Free & Clear All-in-One, neobsahují barviva, parfémy ani chlor, nádobí je po užití krásně umyté a bez zápachu. Prací gel Fresh Orange & Blossom Scent s jemnou pomerančovou vůní též uspěl na jedničku. Lavender Flower & Mint Scent přípravek na mytí nádobí má bohatou pěnu a s mastnotou si hravě poradí. Závěr: buďme ohleduplní a chraňme přírodu!

Lukáš Kučera

Tzv. eco domácnost mám už nějakých 15 let. S první myčkou jsem si začal kupovat i ekologické tablety, pak přidal prací prostředek, čistič koupelny a prostředek na podlahu. Za ty roky jsem vyzkoušel spoustu značek, takže mám možnost srovnání a celkové efektivity. Pro někoho může být eko drogerie překvapením. Vyznačuje se jemnou vůní, většinou tolik nepění, nedělá takový ten efekt „na oko“, že se všechno hrozně blýská a výrazná parfemace je cítit až za roh. Pořád ale máte prádlo čisté i voňavé, koupelnu dokonale umytou a nádobí z myčky je stejné jako dřív. Všechny testované produkty od Seventh Generation u nás obstály na výbornou a mám radost, že výběr eko drogerie je zase o něco širší. Zvlášť v dnešní době je důležité si uvědomit, že planetu pro život máme jen jednu, čistou vodu potřebujeme k životu stejně jako vzduch nebo půdu. Všem vřele doporučuji přejít na ekologickou domácnost a výrobky značky Seventh Generation jsou skvělou volbou pro naši budoucnost.

Veronika Bulánková

Možná je to troch ostuda, ale výrobky od značky Seventh Generation jsou prvními přírodními prostředky na úklid, které jsem dosud vyzkoušela. Díky testování ale vím, že rozhodně nejsou posledními. Ráda si je v budoucnu koupím znovu a prospěji tak planetě. Konkrétně se mi do ruky dostal prací gel, prostředek na mytí nádobí, tablety do myčky a čistič koupelen. O žádném z těchto produktů nemohu říct nic špatného. Svou úlohu si každý splnil dokonale. Prádlo bylo čisté a voňavé, a to jsem ho zkusila vyprat i bez přídavku aviváže. Hodně se mi líbila vůně gelu, která byla velmi jemná a nevím proč, ale připomněla mi léto a dovolenou. Přípravku na nádobí je na houbičku potřeba nanést o maličko víc, než jsem zvyklá u chemických prostředků, ale poté funguje tak, jak má. Díky tabletám jsem poprvé vyzkoušela myčku, kterou máme v bytě, ale za rok bydlení jsme ji ještě nezapnuly. No teď už u nás bude běžet asi častěji, protože nádobí je s tabletami hezky čisté, a to bez námahy. Nezklamal mě ani čistič koupelen. Kohoutky se s nimi blýskaly stejně jako jsem zvyklá u jiných prostředků. Takže to, že je něco ekologické a přírodní, neznamená, že to nefunguje. Já jsem byla s výsledkem naprosto spokojená. Jen škoda, že neperou a neuklízí za mě. To je drobná vada, kterou by mohl výrobce ještě doladit.  

Co jsme testovali?

Seventh Generation Lavender Flower & Mint scent na nádobí

Tento přípravek na umývání nádobí s vůní levandule využívá sílu rostlin a je biologicky rozložitelný (91 % složek je rostlinného původu). Neobsahuje barviva, syntetické vůně ani optické rozjasňovače. Vůně levandulových květů a máty je vyrobena ze 100% esenciálních olejů a rostlinných extraktů. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Lahev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu a je 100% recyklovatelná.

Vlastnosti:

 • vůně levandule a máty ze 100% esenciálních olejů a rostlinných ingrediencí
 • biologicky snadno rozložitelný
 • 91 % složek je rostlinného původu
 • netestovaný na zvířatech
 • 100% recyklovaná & 100% recyklovatelná lahev
 • certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

Tablety do myčky Seventh Generation Free & Clear All-in-One

Tyto tablety do myčky využívají sílu rostlin a minerálů a jsou biologicky rozložitelné (85 % složek je rostlinného a minerálního původu). Neobsahují barviva, syntetické parfémy ani chlor. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Karton je vyroben ze 100% recyklovaného papírového vlákna a je 100% recyklovatelný.

Vlastnosti:

 • bez zbytečných vůní, barviv a chloru
 • biologicky snadno rozložitelné
 • 85 % složek je rostlinného a minerálního původu
 • netestované na zvířatech
 • 100% recyklovaný & recyklovatelný obal
 • certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

Prací gel Seventh Generation Fresh Orange & Blossom scent

Prací gel s vůní čerstvých pomerančů a květin využívá sílu rostlin a je biologicky rozložitelný (97 % složek je rostlinného původu). Neobsahuje barviva, syntetické parfémy ani optické rozjasňovače. Gel na praní byl testován na skvrnách od kávy, rajčatové šťávy, vína i čokolády, které patří k těm nejodolnějším. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Lahev je z 99 % vyrobena z recyklovaného plastu a je 100% recyklovatelná.

Vlastnosti:

 • vhodný pro citlivou pokožku
 • vůně ze 100% esenciálních olejů a rostlinných ingrediencí
 • biologicky snadno rozložitelný
 • 97 % složek je rostlinného původu
 • netestováno na zvířatech
 • z 99% recyklovaná & 100% recyklovatelná lahev
 • žádná syntetická barviva ani optické rozjasnovače
 • vhodný pro bílé i barevné prádlo
 • Certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

Čistící sprej do koupelny Seventh Generation Free & Clear

Jedná se o čistící sprej do koupelny vhodný pro citlivou pokožku. Tento přípravek využívá sílu rostlin a je biologicky rozložitelný (96 % složek je rostlinného původu). Neobsahuje těkavé organické látky, syntetické parfémy ani chlor. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Lahev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu a je 100% recyklovatelná.

Vlastnosti:

 • vhodný pro citlivou pokožku
 • na čištění koupelny
 • 96 % složek je rostlinného původu
 • biologicky snadno rozložitelný
 • netestovaný na zvířatech
 • 100% recyklovaná & 100% recyklovatelná lahev
 • certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

Všechny přípravky splňují přísná kritéria evropského ekologického certifikátu EU Ecolabel. Při výrobě produktu netrpěla žádná zvířata - to potvrzuje i certifikát Leaping Bunny.

Můžeme si vybrat - Konvenční a ekologicky šetrné čisticí přípravky se liší především ve složení, obalech, ale i ve způsobu výroby a v tom, za jak dlouho se výrobek rozloží na jednodušší látky, jako je oxid uhličitý, voda a amoniak. Ekologicky šetrné produkty jsou dnes dobře dostupné a je možné je využít téměř všude v domácnosti. Existují v podobě přípravků na mytí nádobí či tablet do myčky (např. od značky Seventh Generation), na praní, univerzální úklid celého bytu nebo mytí oken.

Více na SEVENTHGENERATION.COM/CZ


Čtěte také:

Reklama