Naši čtenáři a jejich recenze
5d8cd2ee021c2obrazek.png

Karolína K.

Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit tohoto testování. Je pro mne důležité, abych kupovala věci, které šetří naší přírodu. Pokud můžu, vyhýbám se plastovým obalům, nepoužívám igelitové tašky a veškerý odpad třídím. Produkty k úklidu od Seventh Generation mi velmi vyhovovaly, obdivovaly je i moje kamarádky, které byly u mne na návštěvě. Nemám doma myčku, tablety jsem věnovala své mámě a ta s nimi je spokojená, protože dobře myjí nádobí. Nejvíce mne oslovil prací gel, vyprané věci hezky voní, vše je hezky čisté a bez skvrnek. Ostatní čističe jako je sprej do koupelny a gel na mytí nádobí příjemně voní a také dobře fungují. Za mne má Seventh Generation jedničku a mám v plánu si je kupovat.

Marie L.

Testování Seventh Generation se mi moc líbilo. Mám dobrý pocit, že jejich výrobky jsou ku prospěchu v ochraně přírody a nezatěžují naši planetu. V poslední době se títmto problémem dost zabývám a vybírám si věci, které kupuji – aby nebyly testovány na zvířatech a měly recyklovatelné obaly. Všechny čtyři výrobky musím pochválit, dobře čistí, mycí gel na nádobí je velmi příjemný na ruce a nevysušuje je. Mám tedy s Seventh Generation pozitivní zkušenost, ráda je doporučím dál.

Ludmila Ž.
5d8cd3a4016eeobrazek.pngJsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet ekologické produkty Seventh Generation. Mám dceru a vnuka s atopickým exemem a tak musím dobře vybírat v čem peru a myju nádobí. S produkty jsem byla velice spokojená. Prádlo i nádobí bylo čisté a produkt do koupelny rozpustil i usazeniny v umyvadle, které se mně nedařilo. Přípravek na mytí nádobí používám na chatě, aby jsem šetřila přírodu a vůni levandule mám oblíbenou. Produkty Seventh Generation budu určitě dál používat.

Milada P.

Jsem ze starší generace a jsem ráda, že se konečně dbá na složení výrobků, kde je co nejméně chemie a škodlivých látek. U Seventh Generation se mi líbí, že jejich základ je z rostlin. Všechny jsou spolehlivé v čištění, sprej do koupelny i gel na mytí a praní pěkně voní, nevtíravě, mám z nich pocit čistoty. S gelem na prádlo jsem prala různé druhy prádla, všechno bylo hezky vyprané. Jsem s nimi opravdu spokojená.

Dagmar H.

5d8cd2cc3063cobrazek.pngMěla jsem možnost testovat produkty Seventh Generation a musím říci, že jsem s nimi byla velmi spokojená! O eko drogerii jsem se začala zajímat přibližně před rokem a půl, když se nám narodila naše první dcerka. O této značce jsem dříve neslyšela, ani ji nikde neviděla, proto jsem velmi ráda, že jsem měla možnost testovat její produkty. Mezi nimi byly tablety do myčky, prací gel, přípravek na mytí nádobí a čistič do koupelny. Tablety do myčky jsou naprosto super, všechno nadobí bylo umyté a sklo se lesklo, takže za mě tablety dostávají jasnou jedničku. Čistic do koupelny mě překvapil svou silnou vůní, která ale vůbec ničemu nevadí, naopak koupelnu hezky provoní. U přípravku na mytí nádobí bych vytkla jedinou věc, přijde mi moc tekutý a myslím si, že kvůli tomu ho zbytečně člověk použije víc, než je nutné. Pění perfektně, tento přípravek má velmi jemnou levandulovou vůni. Posledním testovaným produktem byl prací gel, který má také příjemnou a jemnou vůni pomerančů a květin. Všechny tyto produkty jsou skvělými pomocníky v domácnosti a určitě si je ráda zakoupím a doporučím dále!

Eva M.

5d8cd30d95d50obrazek.pngMoc jsem se těšila na testování, protože pomalu přecházím na eko drogerii. Některé eko čistící prostředky již doma mám, takže jsem měla možnost i srovnání. Doma používáme nyní skoro jen prací gely pro miminka, protože máme 8 měsíční dceru. Oceňuji, že v tomto pracím gelu mohu vyprat např. zavinovačku (dcera ji už má jako podložku v postýlce na spaní) a další podobné věci. Přípravek na mytí nádobí má jemnou příjemnou vůni. Je tekutější než mnou běžně kupované přpravky na mytí nádobí, musí se tedy dávkovat opatrněji. Celkově jsem s ním spokojená, funguje jak má, i mastné pekáče hezky umyje. Tablety do myčky jsem velmi ocenila, protože je mohu použít na umývání dětských lahviček. Eko tablety do myčky běžně kupuji kvůli dceři, tyto tablety jsou dobré, srovnatelné s ostatními eko tabletami. Vše hezky umyjí a jsem ráda, že se z nich nemusí sundávat obal, ale dají se rovnou, tak jak jsou, do myčky. Čističem na koupelnu se hezky umývají baterie, umyvadlo apod., baterie se hezky lesknou. Vůně by mohla být trochu příjemnější, ale čistí opravdu dobře. Z používání všech výrobků mám dobrý pocit, že dělám něco dobrého pro sebe, pro rodinu a pro přírodu.

Ivan T.

U nás doma se praní a úklidu věnuje partnerka, ale já třeba rád myju nádobí a obstarávám myčku. Prací gel tedy testovala ona a dle jejího hodnocení prošel velmi dobře. Prádlo bylo čisté a vonělo jemně po citrusech. Prostředek na mytí koupelny fungoval skvěle. Vše je o zvyku a ekologická drogerie funguje malinko jinak, než konvenčí prostředky z obchodu. Tablety do myčky nemají chybu. Když si představím, jaké všechny chemikálie se denně vypustí do vodního řádu...myčku a pračku pouštíme skoro denně, tak jako skoro všechny domácnosti, co známe. Nejvíc přírodu můžeme právě šetřit při těchto každodenních činnostech. Sklo i hrnce byly bezvadně čisté a lesklé. V ruce myjeme jen křehké věci nebo některé hračky dětem, takže eko prostředek na nádobí se k tomu perfektně hodí. Čím míň chemie a znečštění v nás a kolem nás, tím lépe pro všechny.

Anna S.M.

Anna.jpgHand Dish Wash - hravě si poradí i se silným nánosem mastnoty. Použila jsem jej na čistění filtru digestoře a jak můžete vidět na fotografii, rozdíl je znatelný. Byla jsem velmi mile překvapena jeho účinností v boji s mastnotou, stejně tak jeho lehkou omyvatelností a tím, že nevysušil pokožku rukou.
Dishwasher Tablets - tablety jsou stejně silné a účinné jako kterákoli jiná značka na trhu. Já navíc velice oceňuji to, že jsou bez zápachu a nezanechávají nepříjemnou pachuť na nádobí. Praktické je i jejich balení v rozpustné folii.
Washing Detergent - byl to můj nejoblíbenější přípravek. Prádlo po vyprání nádherně a svěže voňelo po pomerančích. Zapoměla jsem navíc do pracího cyklu přidat aviváž, ale tento prací gel zdá se zastal i jeho funkci. Ručníky byly krásně měkké a příjemné na dotek při použití jen samotného gelu.
Bathroom cleaner - skvěle si poradil s nánosy vodního kamene jak můžete vidět v další příloze. Osobně pak mám radost především z čisté koupelny bez chemického zápachu.
Sama velmi fandím přírodní kosmetice a velice oceňuji přínos značky Seventh Generation k ochraně životního prostředí, od složení přípravků až po jejich balení.

Dana Ř.

Dana.jpg

Snažím se pro naší planetu něco dělat a s výrobky Seventh Generation je to ten správný směr a nejsou testovány na zvířatech. Byla jsem mile překvapená, jak tablety do myčky krásně umyjí nádobí...celkově mám dobrý pocit ze všech výrobků a rozhodně bych je doporučila dál. Nejsem člověk který má rád hodně navoněné přípravky a prací gel je pro mě ideální pro svou jemnou a neagresivní vůni. Na plné čáře mě dostal Čistící sprej do koupelny Seventh Generation Free & Clear....stále jsem hledala čistič na koupelny a tento výrobek mě tak oslovil, že já už mám vybráno....i má maminka nevěřila a tak jsem půjčila k testovaní i na její koupelnu. Myslím, že tento výrobek už má další ženu v zástupu, která ho bude kupovat :-)

Co čtenáři testovali?

5d8b58af55b20obrazek.pngSeventh Generation Lavender Flower & Mint scent na nádobí

Tento přípravek na umývání nádobí s vůní levandule využívá sílu rostlin a je biologicky rozložitelný (91 % složek je rostlinného původu). Neobsahuje barviva, syntetické vůně ani optické rozjasňovače. Vůně levandulových květů a máty je vyrobena ze 100% esenciálních olejů a rostlinných extraktů. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Lahev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu a je 100% recyklovatelná.

Vlastnosti:

 • vůně levandule a máty ze 100% esenciálních olejů a rostlinných ingrediencí
 • biologicky snadno rozložitelný
 • 91 % složek je rostlinného původu
 • netestovaný na zvířatech
 • 100% recyklovaná & 100% recyklovatelná lahev
 • certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

5d8b58c481a02obrazek.pngTablety do myčky Seventh Generation Free & Clear All-in-One

Tyto tablety do myčky využívají sílu rostlin a minerálů a jsou biologicky rozložitelné (85 % složek je rostlinného a minerálního původu). Neobsahují barviva, syntetické parfémy ani chlor. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Karton je vyroben ze 100% recyklovaného papírového vlákna a je 100% recyklovatelný.

Vlastnosti:

 • bez zbytečných vůní, barviv a chloru
 • biologicky snadno rozložitelné
 • 85 % složek je rostlinného a minerálního původu
 • netestované na zvířatech
 • 100% recyklovaný & recyklovatelný obal
 • certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

5d8b58dd4300bobrazek.pngPrací gel Seventh Generation Fresh Orange & Blossom scent

Prací gel s vůní čerstvých pomerančů a květin využívá sílu rostlin a je biologicky rozložitelný (97 % složek je rostlinného původu). Neobsahuje barviva, syntetické parfémy ani optické rozjasňovače. Gel na praní byl testován na skvrnách od kávy, rajčatové šťávy, vína i čokolády, které patří k těm nejodolnějším. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Lahev je z 99 % vyrobena z recyklovaného plastu a je 100% recyklovatelná.

Vlastnosti:

 • vhodný pro citlivou pokožku
 • vůně ze 100% esenciálních olejů a rostlinných ingrediencí
 • biologicky snadno rozložitelný
 • 97 % složek je rostlinného původu
 • netestováno na zvířatech
 • z 99% recyklovaná & 100% recyklovatelná lahev
 • žádná syntetická barviva ani optické rozjasnovače
 • vhodný pro bílé i barevné prádlo
 • Certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny

5d8b58eef3e6fobrazek.pngČistící sprej do koupelny Seventh Generation Free & Clear

Jedná se o čistící sprej do koupelny vhodný pro citlivou pokožku. Tento přípravek využívá sílu rostlin a je biologicky rozložitelný (96 % složek je rostlinného původu). Neobsahuje těkavé organické látky, syntetické parfémy ani chlor. Náš produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné složky živočišného původu. Lahev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu a je 100% recyklovatelná.

Vlastnosti:

 • vhodný pro citlivou pokožku
 • na čištění koupelny
 • 96 % složek je rostlinného původu
 • biologicky snadno rozložitelný
 • netestovaný na zvířatech
 • 100% recyklovaná & 100% recyklovatelná lahev
 • certifikováno EU Ecolabel a Leaping Bunny


5e5d037d68d86obrazek.png
Všechny přípravky splňují přísná kritéria evropského ekologického certifikátu EU Ecolabel. Při výrobě produktu netrpěla žádná zvířata - to potvrzuje i certifikát Leaping Bunny.
5d8b590132d99obrazek.png

Můžeme si vybrat - Konvenční a ekologicky šetrné čisticí přípravky se liší především ve složení, obalech, ale i ve způsobu výroby a v tom, za jak dlouho se výrobek rozloží na jednodušší látky, jako je oxid uhličitý, voda a amoniak. Ekologicky šetrné produkty jsou dnes dobře dostupné a je možné je využít téměř všude v domácnosti. Existují v podobě přípravků na mytí nádobí či tablet do myčky (např. od značky Seventh Generation), na praní, univerzální úklid celého bytu nebo mytí oken.

Více na SEVENTHGENERATION.COM/CZ


Čtěte také:

Reklama