Vánoc ani balení dárků se rozhodně nemusíte děsit. Šetrné balení dárečků je nejen estetické, ale obdarovaného často potěší dvojnásob. Navíc se vyhnete produkci hromady zbytečného odpadu. Přinášíme rady a tipy jak na to.

Ekologické balení dárečků rozhodně není nudné. Naopak obdarovaného potěšíte nejen dárkem samotným, ale navíc také tím, že jste si dali záležet i na jejich balení a vložili jste do něj kousek sebe. Pojďte se mrknout na pár našich tipů!

Sáček na ovoce aneb dva dárky v jednom
Nadměrné používání plastů už dnes nenechává v klidu snad vůbec nikoho. Proto mikrotenové sáčky na ovoce a zeleninu začínají pomaličku nahrazovat sáčky látkové, vyrobené např. ze záclon a dalších prodyšných látek.

Kromě toho, že s nimi můžete v obchodě nahradit tenoučké sáčky z plastu, můžete je použít také jako skvělou náhradu balicího papíru.

Sáček snadno ozdobíte pěknou a znovupoužitelnou stuhou. Můžete přidat například křížaly, nebo jiné sušené ovoce a máte krásně a originálně zabaleno. A co víc, ušetříte si práci se složitým balením a kromě toho z jednoho dárečku uděláte rovnou dva.

Jak při balení dárků využít starý papír?
Nejen čtenářům novin mohou následně posloužit jako skvělý balicí papír jednotlivé novinové listy. Dnes se jedná o moderní vzor, který najdete i na módních šatech. U novin však rozhodně využívání použitého papíru nekončí.

Skvělým materiálem pro další vyžití je také papírová nákupní taška, nebo staré krabice od jiných dárků a nákupů. Pokud si s nimi trochu pohrajete, mohou posloužit i reklamní letáky, nebo články časopisů, ze kterých můžete vytvořit perfektní koláže.


via GIPHY

Balení v ekologickém duchu můžete pojmout i tematicky – co třeba použít starou mapu jako balicí papír pro vášnivého cestovatele?

Máte doma starou látku, nebo šátky? Na balení dárků značka ideál!
Klasický balicí papír nejlépe nahradíte pomocí starých látek. Šijete? Pak se nabízí možnost využití kousků látek, které zbyly po vašem tvoření.

Pokud to není váš případ, určitě doma najdete dlouho nepoužívané odstřižky a kousky látek ze starých triček, prostěradla, povlečení nebo další vyřazené kousky z vašich skříní, ze kterých snadno vykouzlíte krásnou a hřejivou náhradu pestrobarevných papírů.

Že vám na nalezených látkách chybí vánoční motiv? Na balení můžete použít nějakou méně křehkou vánoční ozdobu nebo zvoneček. Zaručujeme vám, že dáreček v látce obdarovanému přinese mnohem více radosti, než obyčejný papír, který koupíte za pár korun na každém rohu.

Chcete si přečíst více tipů, nebo se podívat na návod, jak na balení dárečků z „odpadu“? Podívejte se na článek Dárky balené s láskou k přírodě na samosebou.cz, kde najdete inspiraci pro ekologické řešení Vánoc i běžného života.

Pokud se však přece jen rozhodnete použít klasický balicí papír, nezapomeňte – po použití patří do modré popelnice.

Reklama