Předchozí čtenářka fotografie zapomněla, ale to nevadí, v tomto příspěvku nám to vynahradí čtenářka s nickem ekleinovka, která poslala krásnou plesovou fotografii, na které je společně s její princeznou. A přikládá samozřejmě i písemný příspěvek.

Hezké dopoledne všem,sedím doma,venku mráz a nám mění okna - a protože se nedostali ještě k obýváku,tak přispěji svými zážitky z dob plesů....mého mládí...

Tanec byl pro mne odjakživa velkým koníčkem a hlavně,žena oblečená do krásných šatů si připadá alespoň chvíli jako princezna....ale to bylo za mlada,teď mám hlavně dobrý pocit,že konečně vypadám trošku jinak...žensky..
Já,která celý život miluju oblečení ryze sportovní a do šatů se oblékám pouze při významnějších událostech a také si je umím náležitě užít a vychutnat.

Můj první hodně významný ples byl vlastní maturák,z kterého se mi nejvíce líbilo předtančení a následné události až tak slavné nebyly.Jasně,že jsme popíjeli a bujaře slavili naši ,,dospělost,, ,někteří jedinci pak trávili většinu času na toaletách,usínali na stolech,prostě,jak to chodí na všech maturácích. Vrcholem zakončení byl spolužák,který se před Besedou jal šplhat na strom,kterých je tam v sadech mnoho a byl následován dalšími šplhavci,kterým to v šatech a plesových botách náramně šlo. Když byl strom ověšený opičkami s ,,opičkami,, ,vletěl na ně kýmsi přivolaný profesor stavitelství.Sám těžce ovíněn, domlouval rozpustilcům,aby dobrovolně slezli a následovali ho. My - tím myslím děvčata,jsme měly záchvaty smíchu. Kluci sice pomalu slézali,jiní padali do napadaného sněhu,a poté následovali  nejistým krokem svého pedagoga zpět do sálu.Pohled byl  značně nelibý - umazaní,potrhané šatstvo,prostě,pro nás největší trhák  :)

Další významná událost,byl maturitní ples mé dcery,který se odehrával v Krušnohorském divadle v Teplicích a ten jsem si užila krásně z pozice matky.

A ještě jeden zážitek pro pobavení.A pak po kom že mám ztřeštěné nápady - no po dědovi Josefovi přece.Ten nevynechal jako mladý žádnou tancovačku. Prababička měla rozpustilého synka už plné zuby,protože vymetl opravdu vše,kde hráli.A neboť se jí nezdály jeho dostatečné na vysvědčení v tehdejší reálce,a synkova dvojka z mravů ji hrubě urážela/sama byly totiž učitelka/,zamkla milého Pepu v pokoji. A protože byla prozíravá,schovala mu i všechny jeho boty.Ale,to si jen myslela.Jasně,že děda vylezl ven oknem,proplížil se do chodby.Boty nenašel,tak sáhl po prvních prababiččiných,co byly na řadě. Vletěl do kolny,sekerou odsekl podpatky a vyrazil na tancovačku. Nějaké puchýře přece za to stály :)

Takže krásné slunečné poledne a celý zbytek dne vám všem
přeje ekleinovka

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

foto

Děkuji za veselý příspěvek i plesovou fotografii. Moc vám to tam oběma sluší a dceřiny šaty jsou úchvatné !!!!
Přeji vám oběma pěkný den a více takových krásných, společných fotografií.
Saša

Tématem dnešního dne jsou: plesy, bály, taneční zábavy

 • Máte ráda plesy?
 • Chodíte na plesy?
 • Jaké ovládáte společenské tance?
 • Chodila jste do tanečních nebo do nějakého jiného tanečního kurzu?
 • A co vaši taneční partneři?
 • Vzpomenete si ještě na svůj úplně první ples či taneční zábavu?
 • Našla jste tam toho pravého?
 • Probíhají v místě vašeho bydliště plesy?
 • A co klasické taneční zábavy?
 • Chystáte se na maturitní ples svých dětí?
  (nebo už proběhl?)
 • Chtěla byste se někdy podívat třeba na ples do Vídeňské nebo pražské Státní opery?
 • Myslíte, že jsou plesy stále v kurzu, nebo dřív byly častější?
 • A co plesy maškarní :)

Všechny plesové a taneční historky, včetně fotografií - pište a posílejte na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu tanečnici odměním příznačnám dárkem. Před plesem se osprchuje luxusním sprchovým gelem GRANÁTOVÉ JABLKO, vlásky si umyje kvalitním šamponem GLISS KUR a ten přívěsek se smajlíkem, ten si k plesovým šatům raději nedávejte. Ten posílám jen tak pro štěstí :)

darecekk

Reklama