Čtenářka s nickem ekleinovka přidala do svého příspěvku i krásnou vzpomínku na dědečka a jeho voňavé okolí.

Pojem vůně je pro každého jedince individuální - co voní mně, nemusí vonět tomu druhému a naopak.

Mám slabost pro  vůni jara - vzduch je provoněný rozkvétajícími  stromy,kvetoucími loukami,ptáci zpívají.Motýli létají,včely bzučí na rozvitých květech,vše zázračně po dlouhé zimě ožívá.Sluneční paprsky prozařují celou tu nádheru a vše se mi zdá hned barevnější,veselejší,přívětivější...Jsem ráda na světě.

Imponuje mi i vůně lesa,ráda se jím procházím a vnímám tu rozmanitost zelené. Od odstínů úplně nejsvětlejších po sytě zelenou,moje duše se tetelí radostí a já se kochám krásnou přírodou.

Vnímám i vůni moře,inhaluji ji plnými doušky,vše umocňuje sálající slunce,jehož paprsky se dotýkají mé kůže a ta voní ,,sluníčkově“... nádhera.

Ráda vzpomínám na svého dědečka. Měl svoji pracovnu vybavenou starožitným nábytkem  s obrovskou knihovnou plnou knih.Ráda jsem se prohrabovala jeho knihami,které voněly směsí klihu,tiskařské černi,kůží a já milovala tuhle vůni.Hodně jsem jich přečetla.To on mne přivedl k lásce ke čtení.Fascinovaly mne tam i jeho obrazy.Cítila jejich vůni,vnímala motivy a přemýšlela,jak se asi malíři cítili,když je malovali.
Byly cítit olejovými barvami a prachem,který se na nich postupně usazoval.Hodně knih a pár obrázků po dědečkovi mi zůstalo.Nesmírně si jich vážím,jsou pro mne takovým malým rodinným klenotem.

Nejvíce jsem v dědečkově pracovně milovala vůni tabáku - byl náruživý kuřák.Kouřil dýmku,já mu seděla na klíně a obdivně jsem sledovala kroužky dýmu,které při výdechu vypouštěl.Tahle vzpomínka se mi uchovala jako živá a já si vybavuju právě tu tabákovou vůni...kousek mého dětství.

Krásný,voňavý čtvrtek všem
ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Také miluji vůni knih, mám velkou knihovnu, jen ten dědeček tam nikdy nebyl. Oba zemřeli, než jsem se narodila. To vy jste měla velké štěstí.
Děkuji za pěkný příspěvek a i Vám krásný voňavý čtvrtek.
Saša

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama