Čtenářka ekleinovka je živel, a tak ani není žádným překvapením, že si i ráda zatancuje. Kromě plesů navštěvují společně s manželem i příjemnou restauraci, kde pořádají hudební programy a z té nám posílá také fotografii.

Příjemný pátek všem tanečnicím, tanečníkům, pasivním pozorovatelům...zkrátka těm, kdo se rádi baví a umí se přenést nad chmury všedních dní....

Já se ráda bavím, ještě s větší radostí si zatancuju a nemusí to být zrovna plesy v pravém slova smyslu. Čímž ovšem plesání nezavrhuji. Naopak. Obléknu si své plesové šaty, načešu, namaluju, manžel se dá do gala a můžeme vyrazit.
Slavnostní prostředí mi dělá moc dobře, jsem z divošky za dámu a každou změnu velmi vítám. Tančím nejraději valčík a potom modernu. Manžel je trošku neohrabaný, potí se, červená a  věčně se omlouvá za pošlapané střevíčky. Mně to ale vůbec nevadí. Má jiné klady, kterých si cením daleko více.

Kromě plesů navštěvujeme jednu příjemnou restauraci, kde nejen dobře vaří, ale vystupují zde různé hudební skupiny. No, měla bych se krotit, ale já mám raději tvrdší muziku. Nechodíme nikdy sami, většinou nám dělá doprovod dcera s přítelem nebo syn. Dovedu se tak odvázat, že tahle posezení mám upřímně řečeno raději než plesy, na kterých se přece jen hlídám, abych neporušila společenský bonton. Prostě se chovám uvolněně, přirozeně a to jsem ve svém živlu.

Teď trošku odbočím. Naše dcera jako dítě chodila na balet a tančila v plzeňském Stormu. Má pohyb v sobě, i když se po přestěhování začala věnovat jinému sportu. Podědila to po dědovi Josefovi, který, jak už jsem kdysi psala, byl velice společenský a nevynechal jedinou tancovačku či ples. Když ho maminka doma zamkla a schovala mu boty, kliďánko vylezl oknem, sebral jí její botky, usekl podpatky a vyrazil  za zábavou potají. Co mu bylo do odřených pat plných puchýřů.
Babička mu za to stála. A s babičkou často jezdili do Prahy na plesy. Děti brali s sebou všechny. Nechali je na hotelovém pokoji řádit a sami se bavili na plese.
Uměli se bavit a žít....

ekleinovka

p.s. posílám foto z oblíbené restaurace, kde hrají a druhé je foto krásné květiny, za kterou moc děkuji. Doma jsem muži stejně nevysvětlila, že je od redakce :))
Ještě, že už skončila celoroční soutěž, protože žárlil na comp a neustále se ochomýtal kolem mne v domnění, že zde závazně či nezávazně konverzuji s pány :)) :)) No, vysvětlete to chlapovi !!! :))

manzel

kyticka

______________________

Lepší, když žárlí na comp, než aby dělal scény na plese či v restauraci, když takovou divošku vyzve někdo jiný k tanci :)
Děkuji za milý příspěvek i fotografie - jsme rádi, že se kytička líbí ))
Pěkný a veselý den
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d  

Reklama