Onou hříšnou Dorotou je v tomto případě vykutálená a hodně prapodivná známá naší čtenářky ekleinovky. Hezky nám to o ní a jejích dárcích celé sepsala.

Dobrý den

Hezky zvolené téma - ono nerudovské se mi velmi zamlouvá, neboť tento problém řeším nejméně tři desetiletí.

Kam s ním, já bych řekla kam :)). Vezmu to od počátku.
Mám jednu známou, která je přinejmenším zvláštní. Její povahové vlastnosti snad dokonce předčí Dorotu Máchalovou v pohádce S čerty nejsou žerty. Ta by asi váhu hříchů strhla okamžitě a čerti by si z ní ještě dlouho léčili pochroumané nervy. Možná by peklo zaniklo úplně. :)). To je ale na mnoho témat.....

Tudíž k věci. Ona paní se na mne a další lidi umí dokonale nalepit. Suchý zip hadr. Těžko ji setřesete. A právě od ní dostávám každoročně vánoční dárky. Dělá to způsobem následujícím. Co se jí nehodí, zabalí do několikrát použitého vánočního papíru a obdarovává své ,,známé.“ Co dostane od někoho, předá následující rok dalším. Neustálý kolotoč. Jenže zapomene, co od koho dostala a tak jim příští Vánoce nadělí propadlou bonboniéru, nebo letitou kosmetiku  zabalenou zpět. Moje děti už se těší, až budu rozbalovat dárečky od ní. Tipují, co by to tentokrát mohlo zase být za kýč. Většinou jsou to knihy s jehovistickou tematikou, které putují rovnou na podpal do krbu. Kolik let jí říkám, ať si ,,nedělá škodu“ a nic nekupuje, že stačí, když si popřejeme. Kdepak. Zásobuje mne neustále.

Před třemi roky jsem už chtěla mít pokoj. Koupila jsem jí mobil s tím, že je to poslední dárek, který ode mne dostává a ať si ho užije. Co myslíte, že se dělo dál? Mobil má zamčený ve skříni, pořád v krabici, nepoužitý. Namísto naší ústní úmluvy, že s dárky končíme, se namlsala. Asi si myslela, že jí budu kupovat podobné dárky každý rok. No nic. Když mne opět obdarovala dalšími knižními publikacemi, vrátila jsem jí je, že tohle téma mne vůbec nezajímá. Vůbec se neurazila, naopak se drze zeptala, kde má Ježíška ode mne. Bylo mi to hloupé, tak jsem jí koupila kosmetický balíček a svetr. Ale schválně velikost M, protože ona má XXL. Po svátcích mi svetr vrátila, ať si ho nechám a nosím ho, neboť jí barva neladí k pleti. A ať jí namísto toho koupím vysavač, že jí ten starý špatně táhne. No, do pr...e jsem ji nahlas neposlala, ale v duchu už ano. A tak jsem se zařekla, že už s ní opravdu končím. Letos mne čekalo překvapení. Na klice visela děravá igelitka a v ní balíček spolu
 s přáním. Velikonočním :)) . Tak jsem se rozhodla, že na Velikonoce jí ho pověsím v neporušeném stavu na kliku. Od Zajíčka.

Mějte se krásně a hlavně, ať nemusíte řešit, kam s ním ???
ekleinovka

pozn.red: Text nebyl redakčně upraven

________________

:) Bože, takoví lidé opravdu existují?? Já bych ji rovnou střelila broky do pr…., jako toho velikonočního zajíce ))
Děkuji, že jste nepsala. To je příspěvek, který sedí k dnešnímu tématu jako poklice na hrnec.
Přeji pěkný den a před „Dorotou“ dveře zamčené na sto západů.
Saša

Téma dnešního dne: Nevhodné dárky

  • Stalo se vám někdy, že jste byly obdarované nevhodným dárkem?
  • A co jste s ním dělaly?
  • Od koho a při jaké příležitosti jste nevhodný dárek dostaly?
  • O jaký „dárek“ konkrétně šlo?
  • Přimhouřily jste oči a dárek jste si nechaly?
  • Hodily ho na věky věků do skříně?
  • Daly někomu jinému?
  • Vyměnily?

Veselé i vážné historky ohledně nevhodných dárků pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme (doufáme, že vhodným dárkem), a to vlasovým šamponem od ORIFLAME (s vůní grepu) a s vůní pomeranče zase dostanete hydratační krém od RYORU.

darekkk

Reklama