Tak převlékacím tématem jsme se přímo trefili do dnešní pracovní činnosti čtenářky ekleinovky. Prý má volný den... No, posuďte samy, jak si ho užívá :))

Krásné úterý všem,u nás den chladný a uplakaný. Mám dnes volno a tak jej náležitě užívám....
Dnešní téma jste asi vybírali podle mne....

Namísto odpočinku už od rána kmitám po domě jako motorová myš. Děti odjely, taťka v práci a společnost mi dělá jen můj miláček - pejsek. Ten je pro změnu tryskomyš. Pomáhá se vším. Nevím,kam dříve skočit. Převlékám povlaky a peru a peru...A pejsek mi věci tahá z rukou a roznáší je po domě.Je celý natěšený,cože jsem to vymyslela za novou hru.Na rozdíl ode mne.Zakopávám buď  o povlaky,které vleču k pračce,nebo naháním rozjařené štěně. To už cupuje další polštář. Rychle mu ho seberu,vyčiním a pospíchám do pokoje převléct ještě dětem. Na sporáku se mi připaluje cibulka. Bude gulášovka. A jahodové knedlíky.To je tedy super dopoledne.

Naše rodina je hodně veliká. Na převlékání se musím psychicky připravit a pak na to vlítnu.Většinou,když na chvíli osiřím. Mám na práci chvilku klidu.To je ovšem pojem relativní. Bastík,radující se z toho,že jsem doma,mi nosí pod nohy další a další věci,které ulovil dětem v pokojích.Čeká pochvalu. Namísto toho sprcha.. Tak jde cupovat dcerčiny plyšáky. Ach jo. Už mu vyrval  oko a jal se ho rychle polykat. Ze psa jsem oko naštěstí vytřásla. Plyšáci na místě,pokoj zavřený. Můžu pokračovat v započatém díle.A to mne ještě bolí zub. Jdu slupnout kamaráda brufena.

Dnes dělám páté přes deváté,nějak nemám systém...Bude líp!
Ještě k těm povlakům. Kupuji zásadně krepové,veselé.Mám ráda oranžovou. Děti vybíravé nikdy nebyly,takže berou to,co se jim povleče. Peru často.Máme štěně,které nesdílí svůj pelíšek,ale velký pelech.A to je naše postel.Samozřejmě v naší nepřítomnosti spí s kterýmkoli z dětí. Nepelichá,nepáchne,má samočistící srst. Přesto ho denně mučím ve sprše.Kvůli alergenům.

Povlaky nežehlím,při tomhle množství by mne už muselo trefit. Stačí,kolik máme prádla....
Nezlobte se ale pro dnešek jsem nucena končit. Pračka doprala další várku,jdu věšet. Ne sebe,ale povlaky.

Tak práci zdar a zvlášť té dnešní.Hlavně přežít bez následků.Odpoledne jedeme makat na zahradu.Volný den je třeba si pořádně užít!

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

fotopejsek.

_________________

Tomu říkáte volný den?? Ten se užívá jinak a ne poklusem mezi pračkou a plotnou :) Klobouk dolů, že jste stihla při tom všem ještě i napsat ))
Ale řeknu Vám, za ty jahodové knedlíky bych Vám se vším ráda a ochotně pomohla. Příště dejte vědět.
Děkuji za poněkud chaotický příspěvek )), přeji pěkný den a pokud možno, večer už jen nohy na stole.
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama