Skláním se před čtenářkou s nickem ekleinovka. Za to, co v životě překonala, a také za to, co dokázala. Více již v jejím příspěvku.

Voda je jedním ze čtyř živlů - nevím,jestli je to náhoda, jsem narozena ve znamemí ryb, a vodu miluju odmala. Jsem takový vodní a podvodní živel.
Jako malé dítě mne často hlídala prateta Anna,která ze mne údajně předčasně zešedivěla a byla zralá na léčbu v psychiatrické léčebně.Bydlela u velkého rybníka a uhlídat lehce hyperaktivní Evičku byl i pro zkušenou pedagožku velký problém.Navlékala mi kruh už doma, co kdyby náhodou...
Pamatuju se, že jakmile jsme vlezly spolu do vody,zůstal na hladině osamocený kruh,já byla pořád pod vodou/byly mi tři a půl roku/ a chudák vyděšená prateta se mne snažila někde vylovit za pomoci dalších koupajících se, protože sama byla neplavec.

No nic,čas šel dál a příští rok mne hlídal můj starší bratr s jeho kamarády/o 10 let starší/.Díky jemu jsem uměla všechno hodně rychle.Jeho rychlokurs plavání spočíval ve vhození ,,malé potápky,, do vody a v doplavání ke břehu,jak si sama poradí.Potápce se to  líbilo,takže kromě potápění se přidalo i plavání.
Po několika letech dostal nakládačku při přeplavání rybníku tam a zpět,byl potupen a pro mne to byla jakási satisfakce za příkoří, která mi uštědřoval.

Začala jsem plavat závodně, byla jsem jako ryba ve vodě, moc mne to bavilo a dostavily se i první významné úspěchy. Pak přišel pád - autohavárie s rodiči, těžké zranění, koma a zákaz vrcholového sportu.

Za rok jsem s rodiči s rodiči do bývalé Jugoslávie - tady jsem přičichla k potápění s bombou a objevila nádheru podmořského světa,při které se mi tajil dech,učarovalo mi to a můj život dostal další pozitivní náboj..
Nejvíce mne nadchlo Rudé moře,kde je život pod vodou úžasný. Korálové útesy padající strmě dolů plné roztodivných barevných ryb,sasanek,korálů a nádherných živočichů a v, aktér tohoto dění,v němém úžasu vnímáte tu nádheru a zmocňuje se vás pocit nepopsatelné uvolněnosti,až euforie.

Ale vraťme se k dnešku - zdravá nejsem,nepoddávám se tomu,nelámu hůl, jakmile se něco pokazí..Jsem zvyklá bojovat a to mi dává jakýsi nadhled a pocit klidu... Člověk se nemění, malé dítě v každém z nás zůstává a to je dobře.Ve mně zůstalo určitě a umím se bezprostředně radovat,těšit,dělat radost druhým... Už se nemůžu dočkat,až se uzdravím a budu se moci opět ponořit do vody,sladké,slané,to neřeším - ale - do vody a zaplavat si a hlavně pod vodou....

Hezký den všem živlům vodním i podvodním, i těm, kteří ji tolik nemusí..
ekleinovka

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Moc krásně jste to napsala: Člověk se nemění, malé dítě v každém z nás zůstává, a to je dobře.
Opravdu máte můj obdiv.
Jste velká bojovnice a moc Vám držím palce k brzkému uzdravení.
Saša

Téma dnešního dne: Plavky v zimě

 • Máte celkově ráda plavání?
 • Myslíte, že tento sport patří jenom k letnímu období?  
 • Je ve vašem městě krytý bazén?
 • Chodíte tam plavat?
 • Máte doma krytý bazén? Nebo chtěla byste?
 • Líbí se vám aquaparky, nebo dáváte přednost klasickým krytým bazénům?
 • Jaké jsou vaše zkušenosti s plavání v krytém bazénu (ať už dobré, nebo špatné)
 • Považujete plavání za zdravý sport?
 • Kdy jste se poprvé naučila plavat?
 • Stydíte se za svou postavu v plavkách?
 • Otužujete se v zimě?

Vše o plavání piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu odvážnou plavkyni odměním krásnou šperkovnicí.

zavrena

otevrena

Reklama