Čtenářka s nickem ekleinovka patří k těm, kterým lze jedině závidět. Jak šikovnost, tak i realizující nápady. Přečtěte si její „plodný“ příspěvek.

Hezký den všem švadlenkám bývalým,současnými těm budoucím...
A také těm,kterým je tato práce na sáhy vzdálená...viz moje dcerka i synek.

Když už se o ní zmiňuji, šikovná je. Ale ne na šití. Vidina navléknutí nitě a přišití knoflíku v ní vyvolává takovou nervozitu, že je schopná si knoflík přišít rovnou k tělu. Veškeré ruční práce, požadované pedagogy,jsem za ni doma předělávala já. Při jednom takovémto pokusu se do propíchaného prstu stačila ještě střihnout nůžkami. Šití za ni hravě zvládal i  starší bratr.Tomu se tohle náramně líbilo.Ten i vyšíval růžičky na kanavu /naštěstí to na něm stopy nezanechalo /.Dospěl a nějaké výšivky nahradil zájmem o osoby opačného pohlaví.

Ještě k dceři. Ta nebyla schopná se naučit háčkovat ani obyčejný řetízek. Mladší synek taktéž. Ten viděl háček a jal se jím vyvolávat šarvátky s ostatními sourozenci. Málem si vypíchl oko, když při honičce zakopl. Tento nástroj jsem mu poté preventivně odebrala.Když měl do školy přinést kus látky na šití rukavic,rozstřihal svoje pyžamo. Bylo s autíčky. A uznejte,mít takové výjímečné palčáky,to by byla věc!  Vynikali ale oba v jiných věcech .Budiž jim to přičteno k dobru. :))

Po mně tohle nepodědili.Mně šití bavilo.Jako malá jsem šila na panenky,háčkovala,pletla. Pak už jsem začala vymýšlet modely sama pro sebe.Trh byl o moderní věci značně ochuzen.Tak jsem sedla,nakreslila si svoji představu.Nakoupila látky a dala se do díla. Ve škole jsem byla mnohokráte pokáraná. Chodím prý ,,výstředně“ oblékaná. A navíc provokace se zlatým křížkem na krku.Byl po babičce.Nikdy jsem ho nesundala.Jen pootočila směr záda.Prostě jsem byla svá.

Když se narodily děti,v šití jsem pokračovala.Chodily jako ze žurnálu. ,,Výstředně je oblékáte“,bylo mi opět vytýkáno při třídních schůzkách. Jaképak výstředně,jen jsem chtěla,aby nosily pěkné moderní věci. Dalo mi to pořádně zabrat. Dětí jako smetí,zaměstnání,domácnost. Ale když jsem viděla,jak jim to sekne a jsou navýsost spokojené,bylo to pro mne velkou odměnou. Probdělé noci nad šicím strojem za to stály. A jestli jsme tím někoho provokovali? Také si přece mohl /a/  v hlavě vytvořit vlastní nápad a poté realizovat. Nikdy jsem nesplývala s davem. A nesplývám.

V současné době už oblečení nešiju. Trh je naplněný, je z čeho vybírat. A za dobré ceny. Pouze doplňky do bytu,aby mi barevně ladily. S těmi si vyhraju.
Tak se mějte krásně
ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Jako bych Vás viděla. Takovým holkám jako Vy, jsme my ostatní mohly akorát tak závidět, anebo si je předcházet. A jak vidno, záviděly i učitelky ))
Děkuji za tematický příspěvek a přeji pěkný den, ať už vyjdete na ulici v čemkoliv :)
Saša

Téma dnešního dne 20.června 2012: Šití a zašívání

 • Umíte šít?
 • Šily jste (nebo ještě i šijete) pro sebe či pro své děti?
 • Uměla byste si ušít například závěsy?
 • Dala jste si v současnosti něco ušít?
 • Vyplatí se dnes kupovat látku a šít?
 • Při jaké příležitosti nejvíc?
 • Umíte zašívat?
 • Co zašíváte nejvíc?
 • Uměla šít vaše maminka nebo babička?
 • Když jste byly malé, měly jste šité oblečení?
 • Nebo přešívané?

Vše o  šití a zašívání (a klidně i vyšívání), pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu švadlenku odměním krásně vonící dánskou kosmetikou Nordic Birch - krémem na ruce a deodorantem.

darecek

Reklama