S celou řadou nápaditých „zvířátkových“ jmen nás ve svém příspěvků seznámí i čtenářka ekleinovka.

Hezké dopoledne všem....
Vzhledem k tomu,že mým životem prošla řada zvířátek,byla tu také řada jmen.
Když jsem byla ještě školačka,měla jsem suchozemskou želvu Zuzku,pojmenovanou po mé nejlepší kamarádce..Ta nesnesla pomyšlení,že se přece ,,nevleče“ jako želva a přinesla mi černé koťátko angorské kočky s tím,že tohle je Zuzanka. Tak jsem měla Zuzky dvě,jednu divokou,chlupatou, s drápky jako břitvy a druhou rozvážnou s krunýřem na zádech.

Doma jsme měli rybičky - skaláry.Každý měl své trefné jméno - Čochtan,Rychlík,Bázlivka,Slalomář - ten plaval stylem odleva doprava.Běda,když některý z nich lekl,to bylo pláče...taťka běžel pro nové adepty...
Morčátka jsme měli tři - dvě krátkosrsté - Čmuchálka a Divouse,dlouhosrstou ,,Modelku“.S nimi bylo veselo.Rádi rozkousali,co kde našli.

Nejhorší bylo,že taťka doma choval králíky.Všechny jsem je měla pojmenované od Honzíka po Mařenku.Když nadešel jejich čas a dostali za uši,já dostala hysterák a nikdy jsem se ho na talíři nedotkla.I přes matčiny pohlavky...nejím je dodnes.

Pak konečně přišel foxteriér Tom,dostala jsem ho od dědečka a jmenoval se po dědově bráchovi..Veselý a milý společník.Můj bodygoard proti mamce.Trhač slípek a pověšeného prádla.

Pak přišel basset Billy  - jméno měl v rodokmenu,říkali jsme mu Bilouši,Plachťáčku/podle dlouhých uší/,také lovec vysokých kvalit =D  =D -slepice,husy,kachny-všichni do krytu - nebo!!!!!!!! Mazlík.

Mezitím křečci Plyšák a Myšák - to už byla zvířátka mých dětí.Při útěku rozkousali,co se dalo.Jejich odchyt býval drama,protože byli mazaní a rozzuřený manžel vypadal jako při záchvatu mrtvice.To nic nebylo oproti dvěma údajným samečkům zakrslého králíčka,které dostal syn od mého kamaráda.Byli to Jája a Pája.K našemu překvapení jsme se ráno probudili a Pája porodil 4 malá miminka.To už muž zesinal a řval,že ,,to“ všechno pomaže z domu.Nakonec ,,mazal“ z domu on,ale to by bylo na jiné téma.

Pořídili jsme si tibeťáka Assadjiho - když z Tibetu - měl vznešené jméno - v překladu ,,tibetský mnich“.Ochránce a přítel největší,loučení s ním bylo pro mne to nejtěžší...Byl moje ,,láska psí“ a já jeho.

Teď máme havaňáčka,ten se jmenuje také krásně - Bastien /podle Bastiena z Nekonečného příběhu/ náš malý miláček.Je to štěně,milé,veselé,učenlivé,klaun celé rodiny.A můj spolunocležník - spí mi výhradně u hlavy - dělá mi noční čepec.Jak pravil pan doktor,jsme prý propojeni energiemi,že to ještě v takové síle neviděl... Také ho miluju,já láskou člověčí a on mi ukazuje svoji lásku a oddanost psí...Lék na všechny neduhy a aktivátor dobré nálady...Doporučuji všem,pořiďte si zvířátko a uvidíte,jak se budete cítit lépe - na těle i na duši....

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Panečku, tolik zvířátek a tolik krásných jmen. Možná si některá ta jména od vás i někdo „půjčí“.
Děkuji za pěkný příspěvek a pohlaďte za mě Bastiena (moc krásné jméno)
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama