Další tematický příspěvek je od čtenářky ekleinovky. Svěří se nám v něm nejen se svými vlastními experimenty, ale také s experimenty jejich dětí. :)

Pohodový pátek  a s ním spojený prodloužený víkend / včetně mne :)) / všem dlouhovlasým, ostříhaným, melírovaným, pankáčům,dredařům....prostě všem neboť - není důležité to, co na hlavě nosíte,ale co v ní máte...ale komu to vysvětlíte...

Vlasy. Pro image člověka jsou hodně důležité. Alespoň pro někoho. Mně se celý život líbily dlouhé vlasy. Když jsem sportovala,měla jsem kratší sestřih. Pak jsem je nechala narůst do půlky stehen. Postupně jsem zkracovala,jako v Postřižinách. S barvami jsem nijak neexperimentovala,pouze jsem zkusila červený melír.Ten se mi moc líbil. Barvu vlasů mám tedy celý život stejnou. Pouze s věkem šedin přibylo,tak je tonuju přelivem. Mám vlasy tvrdé a husté, nevyžadují zvláštní údržbu.

Když jsem studovala,letěla blonďatá patka. Spolužačka ji pořád chtěla,byla úplně posedlá. Nakoupily jsme tedy kysličník/ten se v té době používal/,a napatlaly na patku. No,výsledek byl strašný. Zrzavá patka by až tak nevadila. Ale čelo plné puchýřů od kysličníku si vyžádalo lékařské ošetření.

I já jsem podlehla módní vlně. Letěla prstýnková trvalá. Moc se mi líbila. Šla jsem do toho. Moje husté vlasy se proměnily v účes zvaný afro, který s prstýnky neměl vůbec nic společného. Slzy mi tekly proudem. Byla jsem čerstvě zamilovaná. Představa ukázat se takto svému milému, mne doháněla k zoufalství. Vyřešila jsem to po svém. V koupelně před zrcadlem jsem kadeře sestříhala. Pak si vzala kšiltovku a šli jsme hrát tenis. Vlasy rychle odrostly a do trvalé bych už nikdy více nešla.

Vlasy po mně podědil nejstarší syn a dcerka. Ale barvu blonďatou po mém taťkovi. Dcerka si vlasy barví,aby nebyla ,,za blondýnu“. No nic. Ale oba byli v dětství experimentátoři. Synkovy vlasy jsem hýčkala,byly vlnité,prostě krásné. Odjel v 1. třídě prvně a naposledy na tábor. Když se děti vrátily,nemohla jsem ho nikde najít. V tom se ke mně hrne umouněnec v gumákách/bylo 30 st. vedra/,který má namísto vlásků vystříhané zuby,vepředu vlasy žádné. Prostě šoking.Když jsem se oklepala,vzala jsem strojek a dokončila dílo zkázy.

Také dcerunka měla krásné vlásky s prstýnky. Nerada si je nechávala česat. Při oslavě Silvestra,to jí byly necelé 3 roky,popadla nůžky a jala ze sebe udělat chlapečka. Abych jí za ně netahala s hřebenem.  Načapala jsem ji poměrně brzy,kdy dílo nebylo ještě dokončeno. Pouze rozděláno. Ale pohled na zem,kde se válely ony prstýnky,mne pomalu dohnal k slzám. Nůžky jí byly odebrány za hysteráku,že už nechce být holčička.Chtěla být jako její bráchové :)))

Další synek si o prázdninách ještě s kamarádem chtěli vytvořit na hlavě barevné číro. Bylo jim 6 let. Takže vlasy nabarvili modrou akrylátovou barvou. Ta jim číro vyztužila navždy. No,vlastně do večera. Pak přišly na řadu nůžky a strojek. Vydatně brečeli.Tak chtěli být pankáči!

Teď je přiznám ještě já. Když jsem navštěvovala svoji první školu,čili mateřskou,také jsem se předvedla. Kamarádka chtěla být pořád princeznou. Z modelíny jsme uplácaly korunku a já ji nacpala do její bujné kštice.Vůbec mne nenapadlo,že modelína z vlasů prostě sundat nejde. Rodiče ji museli nechat ostřihat na kluka. A já dostala od mámy pořádný výprask.

Takových zážitků a za to mohou vlastně jen a jen vlasy a vizáž s tím spojená....Mohla bych pokračovat dál...
Musím si něco schovat na příště :))

ekleinovka

p.s. posílám své loňské foto s delšími vlasy...teď je mám zkrácené...přece jen nejsem žádná mladice  :))))

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

ekleinovka

_____________________

Milá ekleinovko, ale na té fotce jako mladice vypadáte )) Dlouhé černé vlasy jsou krásné, ale ne každému sluší, Vám ano.
Jinak mě strašně pobavila ta historka s modelínou na hlavě. Ještě pak s vámi ta holčička kamarádila? Já bych měla trochu strach :))
Děkuji za skvělý příspěvek a přeji krásný víkend
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama