Proč má čtenářka s nickem ekleinovka šťastnou právě sedmičku, ale i to, zda věří či nevěří na pověry, se dozvíte v následujícím příspěvku.

Hezký pátek všem,
Jsem ráda,že týden končí a  je mi jedno,jestli je zrovna pátek třináctého.
Den jako každý jiný. Navíc předvěst tří dnů volna mne dohání spíše k radostnému očekávání
Po náročných Velikonočních svátcích odjíždíme s mužem na 3 dny na „romantický pobyt“ do Mariánek. Kvůli mé nemoci jsme odjezd o měsíc posunuli. Představa odpočinku je víc než příjemná.

Ale k tématu. Mé šťastné číslo je 7. Pominu - li definování šťastného čísla v matematice,kde díky posloupnosti je kromě sedmičky šťastným číslem i 13 .Pominu - li magii,kde mají čísla svůj výklad a opodstatnění. Neopominu ale svůj výklad, proč u mne právě sedmička. Protože jsem se narodila 7.,dvě z mých dětí také,další je ročník 77,s mužem jsme se brali 7.7. Prostě sedmičky všude.

Na kominíka jsme si sahali už jako malí, ale teď ho potkat,to je náhoda. Naposled jsem si sáhla na jeho umouněnou kombinézu loni na Šumavě,prostě jen tak,pro štěstí. Za to mne mázl sazemi po tváři .

Padající hvězdy mne fascinují. V létě,za teplých večerů,mne hvězdná obloha přitahuje. Vydržím pozorovat hodně dlouho. Když padá a její zářivý ocas protkne tmavou oblohu, v duchu si něco vždycky přeji. Je to krásný zážitek.

Amulety....Přiznávám, nosím v batůžku plzeňského andělíčka, koupila jsem ho celé rodině a věřte,všichni ho nosí u sebe. A já ještě kamínek z hor a 3 lískové oříšky z mého keříku kroucené lísky. Proč bych nenosila? Už jen to, že něčemu věříte,ve vás vyvolá pozitivní emoce.

Boží mlýny. Na ty věřím. Melou,melou. Přesvědčila jsem se už několikrát. Semlely hodně zlých...chvíli to trvalo...Moc bych se rozepsala.

Tak krásný víkend,načerpejte energii,buďte na sebe hodní,příjemní,mějte se rádi. Život rychle ubíhá a každé promarněné chvilky je škoda.

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Moc hezky jste to napsala. Ano, každé promarněné chvilky je škoda, takže se rychle sbalte a ten romantický pobyt s manželem si pořádně užijte. (a bacha na čápy, lítají i v Mariánkách :)
Saša

Téma dnešního dne 13tého v pátek jsou: Pověry

 • Věříte na pověry?
 • Na jaké nejčastěji?
 • Napište, i pokud nevěříte. Důvod proč ne.
 • Praktikujete některé?
  př. černá kočka-vrátím se, padající hvězda-přeju si přání, vezmu podkovu, sáhnu na kominíka ad.
 • Zatrne ve vás při nějaké události spojené s pověrou?
  př. rozbité zrcadlo, vyřčená věc, kterou chcete vzít zpátky
 • Máte zkušenosti s realizovanou pověrou?
 • Nosíte amulety pro štěstí?
 • A co čtyřlístek, hledáte pro štěstí?
 • Jak se stavíte k dnešnímu dni? Pátku 13tého?
 • A na závěr ta nej… Věříte na Boží mlýny?
  melou pomalu, ale jistě?

Vše o pověrách pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Budu se moc těšit a jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem:
Kosmetickým zrcadlem Oriflame (které se snad nikdy nerozbije) a místo černé kočky posílám elegantní černou tužku od Bomtonu.

zr

Reklama