Co by si čtenářka ekleinovka přála, kdyby měla kouzelnou hůlku? To si přečtěte v jejím pěkném příspěvku. Každopádně jedno krásné přání se jí vyplnilo.

Co mne dokáže dostat až k slzám dojetí? Je toho hodně,rozhodně ne televizní seriály nebo knižní příběhy.
Kdybych měla tu moc a mohla mávnout kouzelnou hůlkou ,změnila bych svět.....
Pryč s hladomorem.Jen pohled na vyhublé a nemocné děti,jejich odevzdaný pohled plný utrpení...
Pryč s nesmyslnými válkami....kolik zla už od nepaměti způsobila touha po moci ovládat toho druhého,vlastnit území a majetek...a následné důsledky...
Pryč se všemi nemocemi,které udělají nešťastné nejen nemocné,ale i všechny jejich blízké...
Pryč s katastrofami,zemětřeseními,záplavami,ohněm.....a jejich následky,,,,
Většinu si my lidé způsobujeme sami,mohla bych pokračovat do nekonečna.Bohužel,kouzelnou hůlku nemám a tak je to pro mne vlastně utopie...

Jsem patriot,dostanou mne úspěchy našich lidí.Sportovci  - hraje naše hymna,a já se neubráním slzám a současně jsem strašně pyšná na to,že i když jsme tak malá zemička,dokážeme světu ukázat,jakou máme sílu.Vědci,kteří se podílejí na výzkumech,které pomohou smrtelně nemocným lidem...a další a další...prostě Češi!!!!!!

A co dojalo mne v mém soukromém životě? Bylo toho moc a moc,hodně už jsem o sobě napsala.
Byla jsem potřetí těhotná,těhotenství bylo kontraindikováno mými nemocemi.Tudíž mi bylo doporučeno jej ukončit.Nechtěla jsem v žádném případě,tolik jsem se na miminko těšila.Sestra v nemocnici mne ,,povzbudila“ slovy : ,,Vy toho naděláte,dvě máte,na co si přidělávat starosti?“ Zatmělo se mi před očima,začala jsem plakat. Naštěstí byl vedle přítomen doktor,který se mne jediný zastal se slovy:,,My to nějak zvládneme,viďte,maminko.“ Staral se o mne celou dobu,dítě se vyvíjelo v pořádku. Podle ultrazvuků a dalších testů chlapeček.Měla jsem ho pojmenovaného na Ondráška. Ležela jsem v nemocnici a doma připravovali vše potřebné pro nového člena rodiny.Když už měl váhu přes 3 kila,/bylo těsně po novém roce,/lékaři rozhodli urychleně císařský řez.Bylo to měsíc před termínem.Probrali mne pak na aru,kyslík,přístroje pípaly...Najednou přivezly sestry inkubátor s uzlíčkem,ze kterého koukala vlasatá hlavička Ondráška.,,Tady vám vezeme vaši holčičku,maminko,pochovat a pojmenujte ji,Ondrášku jí říkat nechceme“.Nevěděla jsem,která bije,byla jsem úplně mimo.Přístroje výstražně řvaly.Já měla takovou radost,že mne z toho div nezradilo srdíčko.Plakala jsem štěstím.Dojatá,že jsem si své dítě dokázala vybojovat. A konečně holčička.Udělala mi už v životě tolik radosti a dala mi tolik lásky,že děkuji bohu/ač věřící nejsem/,že při mně stál.

ekleinovka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Moc pěkně napsané. Možná právě proto, že tak myslíte i na druhé, někdo „nahoře“ myslel i na Vás a poslal vám zdravou holčičku :)
Děkuji za příspěvek a přeji samé šťastné dny.
Saša

Téma dne 20. února 2012: Dojmy a pocity

  • Kdy a nad čím jste se naposledy dojaly
  • Jste s přicházejícím věkem dojatější než dřív?
  • Skrýváte slzy dojetí před okolím?
  • U čeho se dojmete nejvíc? (film, děti, partner, zármutek)
  • Můžete psát i názvy filmů (včetně romantických), které vás zaručeně dojmou a rozbrečí.
    Jsem zvědavá na jejich tituly, stejně jako na vaše příspěvky a komentáře.
  • Pište dojemně a s citem, všechno co vás napadne, všechno co vás dojalo či dojme.
    Ať už jde o události veselé, smutné či na zamyšlení.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním tělovou kosmetikou solutions od Avonu a vzorkem Weleda

kosmetika

Reklama